Baník Ostrava - Třinec 2:1. Domácí otočili zápas v závěru

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Po remíze ve Znojmě chtěli fotbalisté Baníku Ostrava ve 2. kole Fotbalové národní ligy vyhrát za každou cenu. A odhodlání bylo na domácích znát. Favorit, který hraje ve druhé nejvyšší české soutěži po 50 letech, sice s Třincem prohrával už od šesté minuty, ale v závěru dokázal duel otočit. Nejdříve se v 79. minutě trefil Tomáš Mičola a dvě minuty před koncem rozhodl Lubomír Urgela. Baník tak má po dvou kolech čtyři body.

Hosté: 5. Motyčka

Domácí: Vašek – Sus, Zápotočný, Pokorný, Hučko – Hlinka, Malý (57. Nerad), Lupták (85. Mondek), Mičola (C) – Stáňa (57. Helešic), Urgela.

Hosté: Paleček – Vengřinek, M. Čelůstka, Bedecs, Janoščín – Ižvolt, Málek (59. Janošík), Malcharek, Motyčka (C), Krišto (71. Teplý) – Hošek (86. Dedič).

4 757 diváků

Ostrava, která v prvním kole remizovala se Znojmem, prohrávala doma s Třincem od páté minuty po brance Motyčky. Když už to vypadalo, že téměř pět tisíc fanoušků Baníku uvidí další ztrátu, vyrovnal v 79. minutě Mičola a dvě minuty před koncem rozhodl o výhře domácích Urgela.

Ve druhém dnešním utkání si Ústí nad Labem poradilo 3:0 se Sokolovem. Všechny góly padly v prvním poločase, kdy se nejprve trefil Leibl a poté dvakrát Moulis. Po přestávce už se spíš bojovalo a oba celky dostaly po červené kartě. V 68. minutě se domácí Pícha ohnal po soupeři a byl vyloučen. Devět minut před koncem dostal druhou žlutou sokolovský obránce Dvořák.

Fotbalová národní liga - 2. kolo:

Baník Ostrava - Třinec 2:1 (0:1)
Branky: 79. Mičola, 88. Urgela - 5. Motyčka. Rozhodčí: Pechanec - Caletka, Vysloužil. ŽK: Mičola - Vengřinek, Bedecs, Malcharek, Janoščín, Motyčka, Čelůstka. Diváci: 4757.

Ostrava: Vašek - Sus, Zápotočný, Pokorný, Hučko - Hlinka, Malý (57. Nerad), Lupták (84. Mondek), Mičola - Stáňa (57. Helešic), Urgela. Trenér: Petržela.

Třinec: Paleček - Vengřinek, Čelůstka, Bedecs, Janoščín - Ižvolt, Málek (58. Janošík), Malcharek, Motyčka, Krišto (71. Teplý) - Hošek (86. Dedič). Trenéři: Vašek a Zbončák.

Ústí nad Labem - Sokolov 3:0 (3:0)

1. Olomouc 30 21 6 3 59:22 69
2. Ostrava 30 18 10 2 48:20 64
3. Opava 30 19 6 5 61:33 63
4. Vlašim 30 16 6 8 61:34 54
5. Č. Buděj. 30 12 10 8 39:31 46