Boj o postup: druhý Baník porazil Varnsdorf, drží se i třetí Opava

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Boj o druhé postupové místo z druhé fotbalové ligy zůstává dál otevřený. Po středečních oslavách olomoucké Sigmy má nejblíže k návratu další exligový klub Baník Ostrava. Po těsné výhře nad Varnsdorfem si udržel pětibodový náskok před třetí Opavou. Do konce soutěže zbývají už jen čtyři kola.

Baníku stačil potřetí za sebou k plnému bodovému zisku jediný gól. V zápase s Varnsdorfem ho vstřelil po hodině hry Martin Sus do odkryté branky, když k němu propadl centrovaný míč.

Opavský finalista poháru měl sice v zápase s předposledními Vítkovicemi výraznou převahu a hodně šancí, ale nakonec se musel bát o výsledek. Až deset minut před koncem vstřelil vítězný gól na 2:1 Jursa, těsně před tím domácí zachránila tyč po střele střídajícího Geberta.

Hráči Českých Budějovic už překonali epidemii, kvůli níž byl odložen jejich zápas s Vlašimi a na hřišti posledního Prostějova si s chutí zastříleli. V nastaveném čase prvního poločasu otevřel skóre Táborský, po změně stran se dvakrát trefil Pešek.

Ještě víc prospěla nucená přestávka fotbalistům Vlašimi, kteří rozdrtili Třinec 5:0. Hosté bez pěti vykartovaných hráčů vzdorovali jen čtvrthodinu. Dva góly dal Kučera, po jednom Hašek, Hadaščok a Vyhnal, který je s 11 brankami nejlepším střelcem Vlašimi.

Duel dvou sestupem ohrožených týmů skončil ve Frýdku-Místku remízou 1:1. Domácím se povedl vstup do utkání a už ve 3. minutě jim Ševčík zajistil vedení. Ale obnovená premiéra trenéra Leoše Kalvody na lavičce výhrou neskončila. V 17. minutě po Literákově faulu na Dvořáka proměnil Glaser penaltu.

Fotbalisté Pardubic porazili doma Táborsko 3:0, bodovali už v sedmém utkání za sebou a z pásma ohrožení zřejmě už definitivně utekli. O branky se podělili Petráň, Řezníček a Piroch. Gólman Knobloch udržel už potřetí za sebou čisté konto.

Baník Ostrava - Varnsdorf 1:0 (0:0)
Branka: 61. Sus. Rozhodčí: Nenadál - Kubr, Vít. ŽK: Urgela - Knejzlík, Zieris. Diváci: 3380.

Vlašim - Třinec 5:0 (3:0)
Branky: 16. a 49. A. Kučera, 30. Hašek, 33. Vyhnal, 80. Hadaščok. Rozhodčí: Julínek - Fišer, Dresler. ŽK: P. Kučera, Reintam, Dedič, Janoščín (všichni Třinec). Diváci: 336.

Frýdek-Místek - Sokolov 1:1 (1:1)
Branky: 3. Ševčík - 17. Glaser z pen. Rozhodčí: Berka - Vlček, Petřík. ŽK: Nworah, Byrtus, Ševčík, Slaninka - Glaser, Krajačič, Přeučil. Diváci: 479.

Prostějov - Dynamo České Budějovice 0:3 (0:1)
Branky: 54. a 58 Pešek, 45+2. Táborský z pen. Rozhodčí: Ardeleanu - Wilczek, Caletka, ŽK: Pančochář, Rus, Alaverdašvili - Funda. Diváci: 350.

Opava - Vítkovice 2:1 (1:1)
Branky: 5. Janetzký, 80. Jursa - 44. Fiala. Rozhodčí: Matějček - Ratajová, Horák. ŽK: Smola, Puškáč - Honiš, Cverna. Diváci: 2903.

Pardubice - Táborsko 3:0 (1:0)
Branky: 32. Petráň, 77. Řezníček, 88. Piroch. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Arnošt. ŽK: Shejbal (Pardubice). Diváci: 622.

1. Olomouc 30 21 6 3 59:22 69
2. Ostrava 30 18 10 2 48:20 64
3. Opava 30 19 6 5 61:33 63
4. Vlašim 30 16 6 8 61:34 54
5. Č. Buděj. 30 12 10 8 39:31 46
6. Znojmo 30 11 8 11 49:47 41
7. Pardubice 30 10 9 11 31:33 39
8. Ústí 30 10 7 13 34:41 37