Opava si poradila s Táborskem a je první. Budějovice podlehly potřetí v řadě

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté vedoucí Opavy ve druhé lize vyhráli i druhý zápas jarní části 3:0, tentokrát uspěli v 19. kole na hřišti Táborska. Svěřenci Romana Skuhravého vedou neúplnou tabulku o pět bodů před Příbramí, která má zápas k dobru.

Opavskému mužstvu vyšel úvod a už v páté minutě zařídil vedoucí gól Jurečka. Favorit, který v prvním poločase nevyužil několik velkých šancí, přidal další dvě branky po změně stran, kdy se Puškáč trefil v 68. a 82. minutě.

Čtvrté druholigové vítězství Opavy za sebou oslavil i bývalý reprezentační obránce Pospěch, jenž odehrál téměř celé utkání, přestože loni oznámil konec profesionální kariéry.

Třinec v zápase se Sokolovem ztratil vedení v nastaveném čase a remizoval 1:1. Slezský tým zůstal v tabulce třetí o skóre za Příbramí a se ztrátou pěti bodů na vedoucí Opavu.
Třinec poslal do vedení v 27. minutě Slovák Bedecs z penalty. V 66. minutě se domácí radovali podruhé, ale rozhodčí Dedičův gól neuznal, protože Šumbera bránil ve výhledu brankáři Bolkovi.

Sokolov si v závěru vypracoval tlak. Ve druhé minutě nastavení se Glaser dostal k odraženému míči a přízemní střelou vyrovnal. Třinec nevyhrál v druhé lize už čtyři zápasy.

Druhý dopolední duel mezi Pardubicemi a Vítkovicemi byl hodinu před plánovaným výkopem odložen kvůli nezpůsobilému terénu. "Je to hodně podmáčené, včera celý den pršelo a dnes to začalo i přimrzat. Během deseti minut hry by bylo hřiště otočeno vzhůru nohama a bylo by po fotbale," řekl pro web pardubického klubu kapitán Jan Jeřábek.

Budějovice nestačily na Olympii

Fotbalisté Českých Budějovic v 19. kole druhé ligy nečekaně prohráli s Olympií a promarnili možnost dotáhnout se na čelo tabulky. O výhře pražského celku na jihu Čech rozhodl jedinou brankou utkání ve 22. minutě Thomas Vasiliu.

České Budějovice prohrály třetí utkání za sebou a sérii bez vítězství natáhly na šest utkání. V tabulce jim patří pátá příčka se čtyřbodovým odstupem na postupové pozice.

Olympia udržela podruhé za sebou čisté konto a posunula se na sedmou pozici o bod za Jihočechy a šesté Znojmo.

19. kolo druhé fotbalové ligy:

Fotbal Třinec - Baník Sokolov 1:1 (1:0)
Branky: 27. Bedecs z pen. - 90.+2 Glaser. Rozhodčí: Mrázek - Koval, Fišer. ŽK: Čermák, Přeučil, Machek (všichni Sokolov). Diváci: 227.

Táborsko - Opava 0:3 (0:1)
Branky: 68. a 82. Puškáč, 5. Jurečka. Rozhodčí: Pechanec - Dobrovolný, Pfeifer. ŽK: Navrátil - Žídek. Diváci: 623.

Viktoria Žižkov - Hradec Králové 2:0 (1:0)
Branky: 29. Kuchta, 56. Urbanec. Rozhodčí: Dubovský - Caletka, Novák. ŽK: Kuchta, Košťál, Podrazký - Čech, Pajer, Pázler. Diváci: 781.

Znojmo - Ústí nad Labem 3:0 (2:0)
Branky: 15. Ambrozek, 22. Helísek, 65. Lacko. Rozhodčí: Hrubeš - Batík, Vodrážka. ŽK: Pimpara, Peterka (oba Ústí). ČK: 30. Avdič (Znojmo). Diváci: 429.

České Budějovice - Olympia Praha 0:1 (0:1)
Branka: 22. Vasiliu. Rozhodčí: Lerch - Lakomý, Dohnálek. ŽK: Kladrubský, Havel, Staněk - Keita, Katidis, Stejskal. Diváci: 631.

1. Opava 30 18 9 3 76:33 63
2. Příbram 30 18 4 8 56:32 58
3. Pardubice 30 16 3 11 44:30 51
4. Hr. Králové 30 14 8 8 50:36 50
5. Třinec 30 12 11 7 42:30 47
6. Č. Buděj. 30 11 11 8 44:33 44
7. Sokolov 30 12 5 13 34:39 41
8. Vlašim 30 11 5 14 42:49 38