Příbram ve druhé lize ztratila v nastavení výhru, jen remízu má i Opava

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Opavy ve 22. kole FNL doma jen remizovali 1:1 s Třincem a přišli o šňůru sedmi výher. I tak mají na prvním místě druholigové tabulky náskok deseti bodů před třetím Hradcem Králové. Ten porazil Varnsdorf 2:0 a dál drží třetí místo. Druhá Příbram ztratila dva body s Olympií a její náskok se zmenšil na pět bodů, i když mají Středočeši ještě jeden zápas k dobru.

Utkání od začátku nabídlo řadu šancí. Opava mohla jít do vedení, ale třinecký stoper Reintam vykopl míč z branky. Naopak na druhé straně Šumbera nejprve nedoskočil na centr, ale míč vrátil do vápna Juřena a tentokrát už Šumbera poslal Třinec do vedení.

Opava tlačila, ale Kuzmanovič ani Zapalač šance nevyužili. Na začátku druhé půle pak mohl vedení hostů zvýšit Joukl, ale brankář Šrom ho vychytal. V 58. minutě už ale bylo vyrovnáno, když obránce Hrabina využil podklouznutí protihráče a dal druhý gól v kariéře.

Výhru mohly slavit oba celky, ale nejprve Šrom podržel Opavu a v poslední minutě na druhé straně Paleček zase chytil jasný gól Smolovi. Opava pak dohrávala v deseti bez vyloučeného Pospěcha, neboť bývalý reprezentant jako poslední hráč před brankářem fauloval unikajícího soupeře.

Hradec udržel třetí místo

Hradec mohl skórovat už v prvním poločase, ale Martan trefil brankovou konstrukci. Domácí se tak poprvé prosadili dvě minuty po změně stran, kdy střídající Miker přehodil brankáře Porcala. Pojistku přidal hned v 52. minutě Urma, který míč z rohu zatočil přímo do branky.

V závěru už se skóre nezměnilo, přestože si hráči Hradce i Varnsdorfu vytvořili řadu slibných šancí. "Votroci" po čtvrté výhře za sebou ztrácí čtyři body na druhé postupové místo, ale Příbram má dva zápasy k dobru.

Pardubice začaly ve Znojmě lépe a ve 23. minutě je z přímého kopu poslal do vedení Fousek. V úvodu druhého poločasu sice hostující brankář ještě zlikvidoval hlavičku Štrombacha, ale v 58. minutě už vyrovnal Javůrek.

Konec utkání však znovu patřil Východočechům, kteří v poslední dvacetiminutovce vstřelili dvě branky. Nejprve Mužík proměnil penaltu a třetí gól přidal z dalšího přímého kopu Řezníček. Znojmo je po třetí prohře v řadě osmé.

Táborsko poslal do vedení už v páté minutě Vandas, ale za dvacet minut vyrovnal z penalty Pilík. Hostům vrátil náskok v 63. minutě Musiol, jenže i na jeho trefu dokázal brzy odpovědět Miskovič. Hosty v závěru oslabil svým vyloučením N'Gimbi a Ústečtí se už po brance Jindráčka z 89. minuty radovali z výhry. Těsně před koncem však Zavadil rozhodl o dělbě bodů.

Příbram přišla o výhru v nastavení

Fotbalisté Příbrami remizovali 2:2 na hřišti Olympie Praha. Středočeši po úvodní brance Karla Hejného ještě v prvním poločase vyrovnali zásluhou Filipa Hlúpika a do vedení je po hodině hry poslal Antonín Fantiš. Náskok drželi až do nastavení, ve kterém vyrovnal David Broukal.

Příbram sice ztratila první body po sedmi vítězstvích za sebou, ale stále pohodlně míří za postupem. Na druhém místě tabulky má náskok pěti bodů před třetím Hradcem Králové, který má odehráno o jedno utkání víc. Olympia, jež vyhrála jediný z posledních pěti zápasů, je sedmá.

22. kolo druhé fotbalové ligy

1. SC Znojmo - FK Pardubice 1:3 (0:1)
Branky: 58. Javůrek - 23. Fousek, 71. Mužík z pen., 82. Řezníček

Ústí nad Labem - Táborsko 3:3 (1:1)
Branky: 25. P. Pilík z pen., 68. Miskovič, 89. Jindráček - 5. Vandas, 63. Musiol, 90.+2 Zavadil.

Hradec Králové - Varnsdorf 2:0 (0:0)
Branky: 47. Miker, 52. Urma

Olympia Praha - Příbram 2:2 (1:1)
Branky: 21. Hejný, 90.+1 Broukal - 38. Hlúpik, 60. Fantiš

Opava - Třinec 1:1 (0:1)
Branky: 58. Hrabina - 23. Šumbera

1. Opava 30 18 9 3 76:33 63
2. Příbram 30 18 4 8 56:32 58