Jihlava ve druhé lize válí! Vyhrála i čtvrtý zápas, Hradec ztratil | iSport.cz

Jihlava ve druhé lize válí! Vyhrála i čtvrtý zápas, Hradec ztratil

Fotbalisté Jihlavy jsou ve druhé lize stoprocentní
Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji

Fotbalisté Jihlavy výborně vykročili za návratem do nejvyšší soutěže, když vyhráli i ve 4. kole druhé ligy. Doma udolali Táborsko 2:1 a zůstávají stoprocentní. Naopak poprvé ztratil Hradec Králové, který doma uhrál s Vítkovicemi jen bezbrankovou remízu.

Hradec vyšel střelecky naprázdno po deseti zápasech. Proti Vítkovicím měl přitom výraznou převahu, ale trápil se v zakončení. Nejblíže gólu byl Vlkanova, jenž trefil tyč.

Jihlava byla v koncovce přesnější, a to především zásluhou Klobásy. Útočník hostující z Mladé Boleslavi si ve 20. minutě naběhl na Fulnekův centr a hlavou poslal Vysočinu do vedení. Do poločasu však vyrovnal Pilík. Rozhodující moment přišel v 50. minutě, kdy si na Urblíkův roh naskočil Tlustý a zařídil výhru Jihlavy.

Po čtyřech kolech měl stoprocentní úspěšnost ve FNL naposledy v roce 2012 Žižkov, nakonec byl ale až osmý.

4. kolo druhé fotbalové ligy:

Jihlava - Táborsko 2:1 (1:1)

Branky: 20. Klobása, 50. Tlustý - 37. Pilík. Rozhodčí: Ginzel - Šimáček, Vodrážka. ŽK: Vejmola - Navrátil. Diváci: 1483.

1. Č. Buděj. 30 23 3 4 60:24 72
2. Jihlava 30 17 7 6 50:33 58
3. Brno 30 17 6 7 63:31 57
4. Hr. Králové 30 15 8 7 36:18 53
5. Ústí 30 15 4 11 44:39 49
6. Varnsdorf 30 13 9 8 33:26 48
7. Pardubice 30 11 11 8 45:34 44
8. Vítkovice 30 11 7 12 32:44 40