Hradec čtyřmi góly zničil Žižkov, České Budějovice zachraňovaly remízu

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Hradce Králové v devátém kole druhé ligy rozstříleli 4:0 Viktorii Žižkov a posunuli se na první místo. Z čela sesadili České Budějovice, které dnes zachránily remízu 1:1 v derby s Táborskem. Na opačném konci tabulky se díky vítězství 1:0 ve Varnsdorfu odpoutal z posledního místa Třinec. Brno remizovalo v Pardubicích 1:1. Zbrojovka ani v pátém venkovním utkání soutěže nezvítězila a v tabulce jí patří až deváté místo s osmibodovou ztrátou na vedoucí Hradec Králové. Pardubice jsou páté. Jihlava se dočkala prvního vítězství po čtyřech zápasech a díky výhře 3:0 nad Vlašimí se posunula na třetí místo.

Hradec nedal soupeři šanci a díky vlastní brance Pardubského a gólům Durdeviče, Zorvana a Da Silvy si připsal čtvrté vítězství za sebou. Východočeši vedou tabulku o bod před Budějovicemi a o dva před Jihlavou. Žižkov naopak dostal podruhé za sebou čtyři branky, sérii bez vítězství natáhl na pět zápasů a klesnul na předposlední místo.

Jihočeši zachránili remízu s Táborskem až šest minut před koncem, kdy po úvodní brance Frýdka vyrovnal Ledecký. Chvíli nato mohl domácím vrátit vedení Šandera, ale trefil jen spojnici. Celek ze Sezimova Ústí sice dokázal bodovat s favoritem, ale protože už šest kol nevyhrál, propadl se na poslední místo.

Na šestnácté příčce ztrácí jeden bod na předposlední Žižkov a trojici Chrudim, Vlašim, Třinec, který se ze dna odpoutal díky vítězství 1:0 ve Varnsdorfu. Hosté navázali na předchozí zápas se Sokolovem, kdy si připsali první vítězství v sezoně.

Brnu se venku stále nedaří

Brno se po sestupu z nejvyšší soutěže stále nemůže dostat na vítěznou vlnu. V Pardubicích začala Zbrojovka špatně a už v šesté minutě inkasovala po Kovářově hlavičce.

Dvě minuty po pauze dostal domácí Prosek za faul na unikajícího soupeře rovnou červenou kartu, ale Brno využilo dlouhou přesilovku pouze k vyrovnání, o které se ve 49. minutě zasloužil střídající Kříž. Stejný hráč v nastavení trefil břevno.

Tabulkou po špatném startu do sezony postupně stoupá Sokolov, který doma porazil nováčka z Prostějova jasně 3:0 a naplno bodoval ve třech z posledních čtyř kol. Dva góly si připsal Liener. Hosté prohráli po předchozích třech vítězstvích za sebou a jsou sedmí. Sokolovu patří desátá pozice.

O vítězství Jihlavy rozhodli ve druhém poločase dvěma góly Lukáš Zoubele a Jiří Klíma. Vysočina ukončila dvouzápasový střelecký půst a dočkala se první výhry po dvou porážkách a dvou remízách. V tabulce se posunula na druhé místo o skóre před Hradec Králové a o bod za vedoucí České Budějovice, které však mají stejně jako Východočeši o zápas méně.

Dál se naopak trápí Ústí nad Labem, které po porážce 0:3 ve Znojmě už čtyři zápasy nevyhrálo a potřetí během této série neskórovalo. Domácí díky gólům Jakuba Teplého, Nicolase Hlůžeho a vlastní brance Marka Strady zaznamenali teprve druhou výhru v sezoně. V tabulce si jihomoravský celek polepšil na desáté místo.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 9. kolo:

Vítkovice - Chrudim 2:1 (1:1)
Branky: 22. Celba, 88. Mišinský - 12. Kesner.

Jihlava - Vlašim 3:0 (0:0)
Branky: 62. a 89. Zoubele, 70. Klíma.

Znojmo - Ústí nad Labem 3:0 (2:0)
Branky: 16. vlastní Strada, 27. Teplý, 81. Hlůže.

Pardubice - Brno 1:1 (1:0)
Branky: 6. Kovář - 49. Kříž. Rozhodčí: Hrubeš - Vitner, Hock.