České Budějovice ztratily v Chrudimi, druhou ligu dál vede Jihlava

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Českých Budějovic remizovali v Chrudimi 2:2. Domácí nováček sice v utkání dvakrát vedl, ale druhý tým tabulky dokázal pokaždé odpovědět. Už v pátek fotbalisté Jihlavy gólem v páté nastavené minutě porazili 1:0 Prostějov a i po 13. kole povedou tabulku druhé ligy. Páté vítězství v soutěži za sebou zařídil pátým gólem v sezoně záložník Lukáš Zoubele.

Chrudim poslal do vedení v deváté minutě z penalty Šípek, Jihočeši vyrovnali v nastavení prvního poločasu rovněž z pokutového kopu, který proměnil kapitán Kladrubský.

Hostující Havelka na začátku druhé půle trefil břevno, ale na druhé straně Řezníček v 50. minutě zamířil z voleje do horního růžku. Chrudim o náskok opět přišla, když čtvrt hodiny před koncem srovnal Ledecký. Budějovičtí zaváhali po předchozích dvou výhrách a ztrácejí tři body na vedoucí Jihlavu.

Sokolov doma zdolal Pardubice 1:0 a naplno bodoval po třech kolech. Zápas ve 29. minutě rozhodl střídající Liener, jenž zakončil povedenou akci kličkou gólmanovi a střelou do prázdné branky. Půl hodiny před koncem snížil pardubické šance na body Zukal svým vyloučením po druhé žluté kartě.

Vlašim nevyhrála ani třetí duel po příchodu trenéra Brabce a v Třinci remizovala 0:0. Středočeské mužstvo v aktuální druholigové sezoně venku nezvítězilo ani na sedmý pokus.

Varnsdorf je po výhře nad Ústím čtvrtý

Fotbalisté Varnsdorfu ve 13. kole druhé ligy porazili 1:0 Ústí nad Labem a posunuli se na čtvrté místo. Na opačném konci tabulky Táborsko ukončilo devítizápasové čekání na vítězství a po výhře 1:0 nad Znojmem už jihočeský celek není poslední.

O vítězství Varnsdorfu rozhodla Stradova vlastní branka, mizérii hostů navíc v 82. minutě dokonal Leibl, který byl po druhé žluté kartě vyloučen. Varnsdorf se díky výhře posunul na čtvrté místo a za třetím Hradcem Králové zaostává jen o skóre. Ústí naopak popáté za sebou venku prohrálo a nedalo gól, na šesté příčce ztrácí stejně jako páté Pardubice na dnešního soupeře bod.

Táborsko si díky Vandasově brance z druhé minuty nastavení poradilo 1:0 se Znojmem a dočkalo se po prvního vítězství po devíti zápasech. Domácí se tak posunuli na předposlední místo, Žižkov pod sebe poslali díky lepšímu skóre a od nesestupových příček je shodně dělí jeden bod. Znojmo vyšlo potřetí za sebou bodově i střelecky naprázdno a je pouhé dva body nad sestupovým pásmem.

MFK Chrudim - Dynamo České Budějovice 2:2 (1:1)
Branky: 9. Šípek z pen., 50. Řezníček - 45.+1 Kladrubský z pen., 74. Ledecký

Fotbal Třinec - Sellier & Bellot Vlašim 0:0

Baník Sokolov - FK Pardubice 1:0 (1:0)
Branka: 29. Liener

Jihlava - Prostějov 1:0 (0:0)
Branka: 90.+5 Zoubele

Vítkovice - Viktoria Žižkov 2:0 (0:0)