Jihlava odvládla souboj o baráž, Vítkovice drží jarní neporazitelnost

0
Extraligový šerif má v play off víc práce. Jak se rodí tresty? Ujčík už ví, co bude po sezoně
Požár: Říkali mi, že Krejčího jako stopera neprodáme. Pomůže mu, když...

Fotbalisté Jihlavy porazili v předehrávce 21. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Varnsdorf 3:1. Vysočina odčinila minulou prohru ve Vítkovicích a upevnila si druhé místo v tabulce, které znamená postup do baráže. Domácí Varnsdorfu odskočili na šest bodů, stejně jako třetímu Hradci Králové. Východočeši a o čtyři body první České Budějovice však mají zápas k dobru. Vítkovice remizovaly ve slezském derby v Třinci 1:1 a udrželi jarní neporazitelnost v soutěži, uspěla také Chrudim.

Jihlava v první půli naprosto dominovala a dvěma slepenými góly si vytvořila poločasový náskok 2:0. Nejprve v 38. minutě nadvakrát dotlačil míč do sítě Breda a minutu před pauzou proměnil penaltu Vaculík.

V 54. minutě po úniku snížil Dordič, ale v 62. minutě pojistil výhru domácího favorita Šulc. Varnsdorf na jaře poprvé nebodoval a nevyužil šanci Jihlavu bodově dotáhnout.

Vítkovice poslal v Třinci do vedení v osmé minutě Matěj, za domácí srovnal po přestávce Vaněk. Třinec už remízu udržel i ve dvacetiminutovém oslabení po vyloučení Schwendta. Hosté jsou v tabulce osmé, soupeř se sedmibodovou ztrátou jedenáctý.

Nováček z Chrudimi porazil v souboji sousedů z druhé poloviny tabulky Táborsko 2:1. Domácí zvítězili podruhé za sebou a na třináctém místě odskočili soupeři, který je čtrnáctý, na tři body.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 21. kolo:

Jihlava - Varnsdorf 3:1 (2:0)
Branky: 38. Breda, 44. Vaculík z pen., 62. Šulc - 54. Dordič

Třinec - Vítkovice 1:1 (0:1)
Branky: 58. Vaněk - 8. Matěj

Chrudim - Táborsko 2:1 (1:0)
Branky: 42. Vašulín, 69. Sixta - 76. Březina

Prostějov - Znojmo 5:1