Budějovice vyhrály pojedenácté v řadě! Jihlavu zachránil Klobása, Brno ztratilo

0
Divná ruka v Karviné, zvláštní penalty v Boleslavi. Na Letné mohla být desítka
Reprezentace na Strahově v kompletní sestavě. První trénink pod Haškem

Fotbalisté Jihlavy zvítězili v dohrávce 24. kola druhé ligy nad Třincem po obratu 2:1 a upevnili si druhé místo v tabulce, které znamená účast v baráži. Na vedoucí České Budějovice ztrácí Vysočina devět bodů a před třetím Hradcem Králové má naopak osmibodový náskok. Dynamo vyhrálo ve Znojmě vysoko 5:2 a po jedenácté výhře v řadě se znovu přiblížilo návratu do nejvyšší soutěže.

Třinec začal na hřišti favorita lépe a v sedmé minutě ho poslal do vedení Dedič, kterého se domácí marně snažili vystavit do ofsajdu. V 21. minutě se ale probil před branku Klobása a srovnal. Jihlava měla jednoznačnou převahu a podruhé ji zužitkovala v 63. minutě, kdy se po přízemní střele k tyči opět prosadil Klobása.

Vysočina vyhrála potřetí z posledních čtyř kol a spravila si chuť po minulé remíze 1:1 ve Vlašimi. Třinec naopak podruhé z posledních tří utkání prohrál a na jedenáctém místě tabulky má pětibodový náskok na pásmo sestupu.

Budějovice natáhly vitěznou sérii

Fotbalisté Českých Budějovic v 24. kole druhé ligy vyhráli 5:2 ve Znojmě a po jedenáctém vítězství za sebou mají na prvním místě tabulky náskok devíti bodů před druhou Jihlavou.

Dvěma góly se na výhře Jihočechů podílel Brandner, po jednom zásahu přidali Martan, Kladrubský a Ledecký, který je s 16 brankami nejlepším střelcem dosavadního průběhu soutěže. Zatímco Budějovice si upevnily první místo, Znojmo na dvanácté příčce dělí jen tři body od pásma sestupu.

Vyhrál také Hradec Králové, který si doma poradil 3:1 s Chrudimí. Votrokům patří třetí příčka, která stejně jako druhé místo zajišťuje účast v baráži o postup do nejvyšší soutěže. Jen o bod za Hradcem je čtvrtý Varnsdorf po výhře 2:0 nad pátým Brnem.

Chrudim je v tabulce na čtrnáctém místě jen o bod nad předposledním Táborskem. Jihočeši v neděli zvládli důležitý duel s posledním Žižkovem, který porazili 2:1 a odskočili mu na rozdíl šesti bodů.

Pardubice drží naději na baráž

Pardubice porazily ve 24. kole druhé ligy Prostějov 2:1. První branky se dočkaly v 52. minutě, kdy se z pokutového kopu prosadil záložník Fousek. V 61. minutě hosté zásluhou útočníka Píchala srovnali, ale domácí přišli o dvě minuty později díky Fouskovi s bleskovou odpovědí.

Pardubice doma nenašly přemožitele ani ve dvanáctém utkání sezony. Na třetí místo, zajišťující účast v baráži o postup do první ligy, jim chybí pouze bod. Mužstva nacházející se před Pardubicemi však sehrála o zápas méně. Prostějov zůstal třináctý.

Sokolov zdolal Vlašim 2:0, když o svém triumfu rozhodl už v prvním poločase. V rozmezí 17. až 23. minuty skórovali Ševčík a Glaser. Vlašim nevyhrála v osmém utkání po sobě, v předcházejících čtyřech však pokaždé získala bod.

24. kolo druhé fotbalové ligy:

Jihlava - Třinec 2:1 (1:1)
Branky: 21. a 63. Klobása - 7. Dedič,

Hradec Králové - Chrudim 3:1 (2:0)
Branky: 28. Kopečný, 44. Šípek, 90.+2 Zorvan - 49. Sulík,

Znojmo - České Budějovice 2:5 (0:1)
Branky: 85. Teplý, 88. Maksič - 82. a 89. Brandner, 14. Martan, 66. Kladrubský, 77. Ledecký,

Táborsko - Viktoria Žižkov 2:1 (1:0)
Branky: 43. a 86. obě z pen. Musiol - 73. Mashike Sukisa,

Varnsdorf - Brno 2:0 (1:0)
Branky: 9. Ondráček, 90.+1 Kocourek,

Pardubice - Prostějov 2:1 (0:0)
Branky: 52. z pen. a 63. Fousek - 61. Píchal,

Sokolov - Vlašim 2:0 (2:0)
Branky: 17. Ševčík, 23. Glaser.