Zbrojovka na úvod druhé ligy remizovala s Vlašimí. Chrudim obrala Vítkovice

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Brna v úvodním kole druhé ligy překvapivě remizovali 2:2 na hřišti Vlašimi, kde vyrovnali v 88. minutě. Tři body si z Vítkovic odvezla Chrudim, která díky gólu obránce Ondřeje Vencla z 33. minuty vyhrála 1:0.

Zbrojovka, která v minulé sezoně neuspěla v baráži s prvoligovou Příbramí, otevřela v 21. minutě Šuralovou zásluhou skóre. Třiadvacetiletý bek se prosadil hlavou po rohovém kopu. Následně mohl zvýšit náskok hostů záložník Šumbera, ale přízemní střelou v šestnáctce na gólmana Řeháka nevyzrál.

Brno drželo vedení do 60. minuty, kdy srovnal domácí záložník Svoboda, který se ve vápně vložil do Jakubovy střely. Obrat dvanáctého týmu minulého ročníku dokonal v 84. minutě z penalty kapitán Janda. O čtyři minuty později vybojoval alespoň bod pro tým trenéra Pavla Šustra hlavičkou záložník Fousek.