Pardubice vyhrály, náskok roste. Uspěl i Žižkov a Hradec, někde s fanoušky

Autor: ČTK, krm
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Pardubic zvítězili v 18. kole druhé ligy nad Prostějovem 1:0 a upevnili si vedení v tabulce. První zápas po více než dvouměsíční koronavirové přestávce vyhrál také Hradec Králové, který i v oslabení zásluhou branky Jana Mejdra získal tři body ve Varnsdorfu. Poslední Sokolov zvítězil 1:0 nad Vyšehradem a dotáhl se na patnácté Vítkovice.

Pardubicím stačila k výhře jediná branka, kterou ve 23. minutě vstřelil ve skluzu na zadní tyči dorážející Hlavatý. Východočeši doma zvítězili v osmém z devíti zápasů této druholigové sezony a využili pondělního zaváhání Jihlavy, které se vzdálili už na šest bodů.

Hradec poslal ve Varnsdorfu do vedení v úvodu Vlkanova, ale když v 52. minutě dostal druhou žlutou kartu hostující Jukl a za chvíli srovnal z penalty Kouřil, zdálo se, že se vývoj obrací. V 71. minutě však dostal míč ve skluzu do sítě Mejdr a "Votroci" už vydřené vítězství udrželi. Na čtvrtém místě neúplné tabulky ztrácejí bod na druhou Jihlavu.

Fanoušci v Pardubicích sledují utkání s Prostějovem

Teprve druhé vítězství v této druholigové sezoně si připsal Sokolov, který díky brance Krátkého z 15. minuty udolal Vyšehrad 1:0. Západočeši ztrácejí na nesestupovou pozici pět bodů a bodově se dotáhli na patnácté Vítkovice.

Slezané proti favorizovanému Žižkovu dlouho drželi krok a měli i několik šancí, žádnou ale neproměnili a v 86. minutě inkasovali jediný gól od Žežulky. Viktoria v druhé lize počtvrté za sebou vyhrála a z šestého místa ztrácí tři body na Jihlavu.

Ve zbylých zápasech brněnská Líšeň podlehla Vlašimi 0:2 a Třinec zdolal Chrudim 1:0. Už v pondělí Dukla Praha porazila Jihlavu 2:1. Kolo zakončí ve čtvrtek dohrávka mezi Ústím nad Labem a Zbrojovkou Brno.

Druholigových zápasů se zatím stejně jako dalších sportovních akcí po koronavirové přestávce smí účastnit maximálně 300 osob včetně hráčů, členů realizačních týmů a rozhodčích. Všichni aktéři musejí dodržovat hygienická opatření. Trenéři také nově mohou využít novinku v pravidlech a provést pět místo dosavadních tří střídání.

18. kolo druhé fotbalové ligy:

Třinec - Chrudim 1:0 (1:0)
Branka: 11. Akulinin. Rozhodčí: Cihlář - Vlasjuk, Klupák. ŽK: Šteinhübel - Nikodém, Řezníček. ČK: 83. Mrázek (Chrudim).

Vítkovice - Viktoria Žižkov 0:1 (0:0)
Branka: 86. Žežulka. Rozhodčí: Musil - Koval, Vitner. ŽK: Cverna, Holiš, Bolf - Vůch.

Líšeň - Vlašim 0:2 (0:1)
Branky: 45.+1 z pen. a 62. Janda. Rozhodčí: Vojkovský - Mojžíš, Bureš. ŽK: Vítek, Hlavica, Vintr - Breda.

Pardubice - Prostějov 1:0 (1:0)
Branka: 23. Hlavatý. Rozhodčí: Orel - Blažej, Hock. ŽK: Polák, Pašek (oba Prostějov).

Sokolov - Vyšehrad 1:0 (1:0)
Branka: 15. Krátký. Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Hurych. ŽK: Skopec, Tkadlec, Krátký, Ju Kang-hjon - Kodr, Rothe, Jablonský.

Varnsdorf - Hradec Králové 1:2 (0:1)
Branky: 59. Kouřil z pen. - 12. Vlkanova, 71. Mejdr. Rozhodčí: Petřík - Poživil, Matoušek. ŽK: Breda, Barac - Vlkanova, Jukl. ČK: 52. Jukl.

1. Pardubice 30 22 4 4 55:19 70
2. Brno 30 20 7 3 75:29 67
3. Dukla 30 19 2 9 62:40 59
4. Hr. Králové 30 15 9 6 54:29 54
5. Jihlava 30 14 7 9 59:46 49
6. Žižkov 30 15 4 11 45:40 49
7. Ústí 30 11 8 11 46:47 41
8. Vlašim 30 11 4 15 32:43 37