FORTUNA národní liga | Zbrojovka hrála s Duklou bez branek. Brněnská série výher je u konce. | iSport.cz

Autor: ČTK, apr
1
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku

Fotbalisté Brna remizovali doma v dohrávce 19. kola druhé ligy s pražskou Duklou 0:0 a nenavázali na předchozích pět druholigových výher za sebou. Druhá Zbrojovka ztrácí na vedoucí Pardubice šest bodů. Na Hradec Králové, Jihlavu a Duklu má tříbodový náskok.

Už ve čtvrté minutě mohli jít Pražané do vedení, ale Fábryho pokus včasným vyběhnutím zastavil brněnský gólman Šustr a hostující kapitán Tetour nedokázal z dorážky zakončit. Brno se osmělilo až po necelých 20 minutách, jenže Fousek zamířil ranou z dálky těsně nad břevno. V 39. minutě se neprosadil ani jeden z trojice hráčů Dukly Chlumecký, Preisler a Souček. V závěru poločasu si Šustr poradil s tečovanou střelou Součka.

Po změně stran se neprosadil domácí Vintr, jenž nejdříve zamířil vedle a o chvíli později jen orazítkoval tyč. V závěru vypálil brněnský záložník Bariš z dálky, ale jeho dělovka skončila nad břevnem.

Pražané nevyhráli čtvrté z posledních pěti kol a venku nedokázali naplno bodovat ve čtvrtém duelu v řadě.