Pardubice dál vítězí a vedou! Dukla prohrála, třetí už je Žižkov

Autor: ČTK, krm
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Pardubic ve 21. kole druhé ligy doma porazili poslední Vítkovice 2:1, v jarní části sezony i popáté zvítězili a dál vedou tabulku o šest bodů před druhým Brnem. Zbrojovka na svém hřišti deklasovala Třinec 5:0. Dukla prohrála ve Vlašimi 0:2 a přišla vinou horšího skóre o třetí místo, které po víkendu patří Viktorii Žižkov.

V Pardubicích byl v první půli hodně vidět Brazilec Ewerton, který nejprve trefil břevno, pak hlavou těsně minul a ve 37. minutě proměnil penaltu. V 57. minutě zvýšil náskok favorita Toml, ale chvíli nato stav zkorigoval Macej. Jeho spoluhráč Dziuba byl v 69. minutě vyloučen za dvě žluté karty během několika desítek vteřin. Přesto se v závěru už skóre nezměnilo. Vítkovičtí prohráli popáté za sebou a na první nesestupovou pozici ztrácejí 11 bodů.

Brněnská Zbrojovka o jednoznačném triumfu nad Třincem prakticky rozhodla už v úvodním poločase, kdy se prosadili Přichystal, Růsek a Fousek. Domácí dominovali i po změně stran a přidali další dvě branky. Podruhé skóroval Růsek a krátce před koncem i střídající Vintr.

Dukla v předchozích třech kolech získala sedm bodů, ale zápas ve Vlašimi se Pražanům nepovedl. Domácí rozhodli v závěrečné čtvrthodině po gólech Diase a Svobody. Dukla venku nevyhrála popáté za sebou.

Nováček Vyšehrad doma podlehl Chrudimi 1:3 a z posledních čtyř kol získal jediný bod.

21. kolo druhé fotbalové ligy:

Brno - Třinec 5:0 (3:0)
Branky: 25. a 51. Růsek, 20. Přichystal, 38. Fousek, 85. Vintr. Rozhodčí: Vojkovský - Mojžíš, Bureš. Bez karet. Bez diváků.

Vlašim - Dukla Praha 2:0 (0:0)
Branky: 75. Dias, 83. Svoboda. Rozhodčí: Dorušák - Myška, Lakomý. ŽK: Dias, Bačkovský - Kozel. Bez diváků.

Pardubice - Vítkovice 2:1 (1:0)
Branky: 37. Ewerton z pen., 57. Toml - 61. Macej. Rozhodčí: Hocek - Poživil, Ratajová. ŽK: Holiš, Dziuba, Martišiak. ČK: 69. Dziuba. Diváci: 100.

Vyšehrad - Chrudim 1:3 (0:2)
Branky: 69. Čvančara - 42. a 66. Mužík, 23. Rybička. Rozhodčí: Musil - Koval, Vitner. ŽK: Černý, Otáhal, Čvančara, Drobílek - Sulík, Vašulín. Diváci: 50.

1. Pardubice 30 22 4 4 55:19 70
2. Brno 30 20 7 3 75:29 67
3. Dukla 30 19 2 9 62:40 59
4. Hr. Králové 30 15 9 6 54:29 54
5. Jihlava 30 14 7 9 59:46 49
6. Žižkov 30 15 4 11 45:40 49
7. Ústí 30 11 8 11 46:47 41
8. Vlašim 30 11 4 15 32:43 37