Hradec v závěru otočil zápas v Blansku, další vítězství pro Straku

Autor: ČTK, vmn
0
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

Fotbalisté Hradce Králové vyhráli v 9. kole druhé ligy na hřišti Blanska po obratu v závěrečné desetiminutovce 2:1 a posedmé v ročníku zvítězili. Pětibodovou ztrátu na lídra dál mají týmy Žižkova a Líšně, které dnes rovněž uspěly.

„Votroci“ v Blansku ještě v 82. minutě prohrávali po gólu někdejšího útočníka Hradce Harise Harby, který v úvodu druhého poločasu využil hrubé chyby obránce Krále a poslal míč do odkryté branky.

Východočeši však drtivý tlak v závěru zápasu přetavili v 82. minutě ve vyrovnání, když Dvořák poslal míč na brankové území a Filip Novotný překonal z pěti metrů gólmana Halousku. O pět minut později pak povedenou ranou z přímého kopu do horního rohu branky otočil skóre Erik Prekop a zajistil Hradci třetí výhru v řadě.

„Je škoda, že jsme nepřidali druhý gól. Hradec nás na konci zatlačil a bohužel zvítězil, i když to bylo asi zaslouženě. Moc jsme se stáhli dozadu a čekali jsme, s čím přijdou. Jako nováček se ale nemáme za co stydět,“ řekl České televizi Harba.

Žižkov zvítězil 3:1 ve Varnsdorfu, když všechny tři branky vstřelil v úvodní půlhodině. K druhé výhře Viktorii po pátečním příchodu do klubu dovedl trenér David Vavruška. Líšeň vyhrála nad Vyšehradem 4:2, i když prohrávala ještě v 79. minutě 1:2. Poté však dvakrát z penalty skóroval Málek a v nastavení se trefil ještě Rolinek.

Na čtvrté místo se dostali fotbalisté Ústí nad Labem, kteří vyhráli 1:0 v Prostějově a přeskočili svého soupeře v tabulce. Už pátý zápas bez výhry zaznamenali fotbalisté pražské Dukly, kteří podlehli 0:2 Chrudimi a v tabulce se propadli na deváté místo.

Po třech předchozích zápasech bez vítězství naopak zabrala Jihlava, která vyhrála 1:0 ve Vlašimi. Mimo sestupové pásmo se posunul Třinec, jemuž se začalo daři po nedávném příchodu kouče Františka Straky a po vítězství 2:0 nad Táborskem zaznamenal třetí výhru v řadě. Jihočeši naopak klesli na 13. příčku.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 9. kolo:

Blansko - Hradec Králové 1:2 (0:0), Dukla Praha - Chrudim 0:2 (0:1), Líšeň - Vyšehrad 4:2 (0:1), Prostějov - Ústí nad Labem 0:1 (0:0), Třinec - Táborsko 2:0 (0:0), Varnsdorf - Žižkov 1:3 (0:3), Vlašim - Jihlava 0:1 (0:0).