Líšeň ztratila, remizovala s Žižkovem. Hradec drží náskok pěti bodů

Autor: ČTK, adl
0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Fotbalisté Líšně remizovali v předehrávce 20. kola druhé ligy s Viktorií Žižkov 1:1 a nevyužili možnost se v neúplné tabulce více přiblížit vedoucímu Hradci Králové. Po druhém zaváhání z posledních čtyř zápasů ztrácejí na vedoucí „Votroky“ pět bodů. Ti mají navíc k dobru sobotní zápas na hřišti Ústí nad Labem. Žižkov zůstal po druhé remíze ze tří duelů sedmý.

Moravané mohli jít do vedení v 19. minutě, kdy zahrával pokutový kop domácí Málek. Autor 11 branek v sezoně a nejlepší střelec Líšně však tentokrát neuspěl a brankář Hrubeš jeho střelu vyrazil.

Na začátku druhé půle udeřili Pražané. Po Paškově faulu se k nařízené penaltě postavil Súkenník a poslal „Viktorku“ do vedení. Domácí svěřenci Milana Valachoviče sice brzy zareagovali a Pašek napravil předchozí zaváhání vyrovnávací brankou, k vítěznému gólu se však už nepropracovali.

Na remíze 1:1 nic nezměnil ani jejich závěrečný tlak, kdy nejprve Jeřábka vychytal Hrubeš a při dalším Kučerově pokusu pro změnu zasáhl na brankové čáře Pudil. Pražané tak po podzimním vítězství 3:1 neprohráli s Líšní ani ve druhém zápase v sezoně.

20. kolo druhé fotbalové ligy:

Líšeň - Viktoria Žižkov 1:1 (0:0)
Branky: 51. Pašek - 48. Súkenník z pen. Rozhodčí: Szikszay - Hrabovský, Volf. ŽK: Otrísal - Batioja, Bazal, Urbanec, Muleme, Hrubeš. Bez diváků.

1. Hr. Králové 26 17 7 2 51:22 58
2. Líšeň 26 13 11 2 43:24 50
3. Prostějov 26 12 7 7 40:35 43
4. Žižkov 26 13 3 10 42:38 42
5. Ústí 26 12 5 9 24:29 41
6. Vlašim 26 10 7 9 38:33 37
7. Jihlava 26 9 8 9 44:44 35
8. Dukla 26 9 7 10 36:30 34