FORTUNA národní liga | Líšeň ztratila, remizovala s Žižkovem. Hradec drží náskok pěti bodů | iSport.cz

Autor: ČTK, adl
0
Baník - Zlín: Fleišman donutil soupeře k chybě, trestal Tetour, 1:0
Opava – Olomouc: Červená karta! Hrabina míří do sprch po zákroku na Látala

Fotbalisté Líšně remizovali v předehrávce 20. kola druhé ligy s Viktorií Žižkov 1:1 a nevyužili možnost se v neúplné tabulce více přiblížit vedoucímu Hradci Králové. Po druhém zaváhání z posledních čtyř zápasů ztrácejí na vedoucí „Votroky“ pět bodů. Ti mají navíc k dobru sobotní zápas na hřišti Ústí nad Labem. Žižkov zůstal po druhé remíze ze tří duelů sedmý.

Moravané mohli jít do vedení v 19. minutě, kdy zahrával pokutový kop domácí Málek. Autor 11 branek v sezoně a nejlepší střelec Líšně však tentokrát neuspěl a brankář Hrubeš jeho střelu vyrazil.

Na začátku druhé půle udeřili Pražané. Po Paškově faulu se k nařízené penaltě postavil Súkenník a poslal „Viktorku“ do vedení. Domácí svěřenci Milana Valachoviče sice brzy zareagovali a Pašek napravil předchozí zaváhání vyrovnávací brankou, k vítěznému gólu se však už nepropracovali.

Na remíze 1:1 nic nezměnil ani jejich závěrečný tlak, kdy nejprve Jeřábka vychytal Hrubeš a při dalším Kučerově pokusu pro změnu zasáhl na brankové čáře Pudil. Pražané tak po podzimním vítězství 3:1 neprohráli s Líšní ani ve druhém zápase v sezoně.

20. kolo druhé fotbalové ligy:

Líšeň - Viktoria Žižkov 1:1 (0:0)
Branky: 51. Pašek - 48. Súkenník z pen. Rozhodčí: Szikszay - Hrabovský, Volf. ŽK: Otrísal - Batioja, Bazal, Urbanec, Muleme, Hrubeš. Bez diváků.

1. Hr. Králové 23 17 4 2 47:18 55
2. Líšeň 23 12 9 2 40:22 45
3. Prostějov 24 12 6 6 39:33 42
4. Žižkov 24 11 3 10 35:35 36
5. Ústí 23 10 5 8 22:28 35
6. Vlašim 23 9 6 8 35:30 33
7. Dukla 23 8 7 8 32:27 31
8. Chrudim 23 9 4 10 29:27 31