Příbram se v druhé lize trápí, padla s béčkem Sparty a je třetí od konce

1
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

Fotbalisté Příbrami v pátém kole druhé ligy doma prohráli s B-týmem Sparty 0:2. Středočeský účastník minulé sezony nejvyšší soutěže z posledních čtyř zápasů získal jediný bod a je až na 14. místě neúplné tabulky.

Sparťanskou rezervu u Litavky poslal do vedení ve 37. minutě Kozák a v 71. minutě přidal pojistku Sejk. Letenští ve druhé lize zabrali po dvou porážkách a poskočili na pátou příčku.

Předposlední Třinec prohrál v Prostějově 1:3 a utrpěl čtvrtou porážku v ročníku. Hosté se prosadili už ve třetí minutě, kdy dal gól Senegalec Ba, ale po rychlém vyrovnání Nigerijce Omaleho domácí po změně stran otočili skóre. Další prostějovské góly přidali Žák a Kušej.

Souboj Opavy s Chrudimí skončil 1:1. Obě branky padly až ve druhém poločase. Domácím vedoucí trefa Tiéhiho z Pobřeží slonoviny k druhému vítězství v sezoně nestačila, protože vlastním gólem srovnal Rychlý.

Příbram - Sparta Praha B 0:2 (0:1)
Branky: 39. Kozák, 71. Sejk. Rozhodčí: Cieslar - Poživil, Líkař. ŽK: Dedič, Halinský, Pilík - Dudl, Piško, Gelašvili. Diváci: 820.

Prostějov - Třinec 3:1 (1:1)
Branky: 14. Omale, 55. Žák, 90.+3 Kušej - 3. Ba. Rozhodčí: Raplík - Arnošt, Slavíček. ŽK: Omale - Hýbl, Petráň, Bedecs. Diváci: 530.

Opava - Chrudim 1:1 (0:0)
Branky: 54. Tiéhi - 74. vlastní Rychlý. Rozhodčí: Ulrich - Flimmel, Vyhnanovský. ŽK: Kramář, Celba - Hašek, Rybička, Mikulec. Diváci: 849.

1. Brno 30 22 3 5 61:29 69
2. Vlašim 30 16 5 9 61:39 53
3. Opava 30 14 9 7 47:33 51
4. Líšeň 30 14 8 8 45:33 50
5. Sparta B 30 13 7 10 50:37 46
6. Varnsdorf 30 13 6 11 47:35 45
7. Jihlava 30 11 9 10 29:34 42
8. Táborsko 30 10 10 10 33:34 40