Dukla přišla o vedení ve druhé lize, gólem ze závěru prohrála s Příbramí

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté pražské Dukly prohráli v domácím utkání 8. kola druhé ligy s Příbramí 2:3 a přišli v neúplné tabulce o vedení v soutěži. Svěřencům trenéra Bohuslava Pilného patří po druhé porážce za sebou s 16 body druhá příčka za Brnem. To má lepší skóre a nedělní zápas s Žižkovem k dobru. Příbram naopak přerušila šestizápasové čekání na výhru v soutěži a posunula se s osmi body na 12. místo.

Pražané neměli vydařený úvod a už po osmi minutách prohrávali po trefě Stefana Vilotiče. Po půl hodině hry se prosadil po dalším rohovém kopu také příbramský Daniel Procházka. Dukla nicméně ještě do přestávky snížila zásluhou Lukáše Buchvaldka, který zaznamenal svou třetí trefu v ročníku.

Domácí ve druhé půli soupeře zatlačili a po sérii šancí se jim podařilo v 78. minutě vyrovnat, kdy se trefil Jakub Barac. V oboustranně otevřeném závěru však přeci jen strhli vítězství na svou stranu hosté. Dukla minutu před koncem opět neubránila rohový kop a po něm se prosadil střídající René Dedič.

V dalším utkání nevyužil Varnsdorf možnost dostat se do čela neúplné tabulky a po prohře 0:2 v Ústí nad Labem zůstal se 14 body čtvrtý. Zároveň také skončila v soutěži jeho dosavadní šestizápasová šňůra bez porážky. Naopak Ústí po stejné době poprvé vyhrálo.

Šanci posunout se na přední příčky nevyužila ani Vlašim. Ta po domácí porážce s Prostějovem 0:1 zůstala se 13 body pátá. Jedinou branku vstřelil v 80. minutě Jan Koudelka. Hanáci se v neúplné tabulce bodově dotáhli na svého dnešního soupeře a jsou o skóre šestí.

Program 8. kola druhé ligy pokračuje čtyřmi zápasy v sobotu a jedním v neděli.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.