Zbrojovka řádila, v Ústí dala 6 gólů! Žižkov remizoval s Duklou

Autor: ČTK, krm
1
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Brna deklasovali v utkání 9. kola druhé ligy Ústí nad Labem 6:1 a zvýšili náskok v čele neúplné tabulky na čtyři body. Po třetím vítězství v soutěži za sebou mají na kontě 22 bodů, druhá Sparta B však má k dobru nedělní zápas s Vlašimí. V dalším dnešním duelu Dukla remizovala v pražském derby s Viktorií Žižkov 1:1 a zůstala se 17 body třetí.

Exligové Brno mělo na severu Čech povedený začátek a již v 7. minutě se prosadil po individuální akci Jakub Přichystal. Domácí sice vzápětí odpověděli zásluhou nigerijského záložníka Marvise Ogiomadeho, Moravané však ještě do přestávky vstřelili další dva góly. Nejprve se po půlhodině hry trefil Michal Ševčík a brzy po něm zvýšil náskok z rychlého protiútoku Jiří Hladík.

Brno pokračovalo v jistém výkonu i ve druhé půli a po Přichystalově dalším gólu se prosadil po hodině zápasu také Jakub Řezníček. Šlo již o sedmou branku exteplického útočníka v sezoně. Konečný stav zpečetil tři minuty před koncem střídající Martin Sedlák. Svěřenci trenéra Radima Dostálka neprohráli již šestý zápas po sobě a připsali si nejvyšší výhru v této sezoně. Ústí zůstalo s deseti body desáté.

Na vítězství čeká dál Dukla, která sice po remíze 1:1 na hřišti Viktorie Žižkov přerušila minisérii dvou proher, nevyhrála však potřetí za sebou. V pražském derby prohrávala po 25 minutách, kdy svou první branku v sezoně vstřelil devatenáctiletý Josef Koželuh. Hosté však po přestávce svého soka zatlačili a v 73. minutě jim alespoň bod zajistil po rohovém kopu hlavičkující Jan Piroch. Žižkov bodoval po třech porážkách a je s osmi body dvanáctý.

Program 9. kola druhé ligy pokračuje dvěma zápasy v sobotu a čtyřmi v neděli.

9. kolo druhé fotbalové ligy:

Ústí nad Labem - Brno 1:6 (1:3)
Branky: 13. Ogiomade - 7. a 53. Přichystal, 37. Ševčík, 42. Hladík, 61. Řezníček, 87. Sedlák. Rozhodčí: Berka - Flimmel, Novák. ŽK: Brak, Bílek, Jiránek, Krobot - Texl. Diváci: 846.

Viktoria Žižkov - Dukla Praha 1:1 (1:0)
Branky: 25. Koželuh - 73. Piroch. Rozhodčí: Cieslar - Poživil, Arnošt. ŽK: Muleme, Gabriel, Súkenník, Oulehla, Hossam - Kozel, Kozma. Diváci: 573.

1. Brno 30 22 3 5 61:29 69
2. Vlašim 30 16 5 9 61:39 53
3. Opava 30 14 9 7 47:33 51
4. Líšeň 30 14 8 8 45:33 50
5. Sparta B 30 13 7 10 50:37 46
6. Varnsdorf 30 13 6 11 47:35 45
7. Jihlava 30 11 9 10 29:34 42
8. Táborsko 30 10 10 10 33:34 40