Michal Kvasnica
Premium
19. prosince 2021 • 12:00

Dynamo, Slavia a už i Baník. Táborsko navázalo další úspěšnou spolupráci

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
V KURZU: Plzeň ukáže, kdo je pán. Bolka v Edenu nepropadne a radost Kováče?
Perfektní Mrázek! Český gólman vychytal střelce Anaheimu a po téměř třech letech si připsal čisté konto v NHL
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přes tři sta kilometrů, víc než tři hodiny jízdy autem – z Ostravy do Tábora je to pořádná dálka. Přestože je multikulturní druholigista brán převážně za spojence nedalekých Českých Budějovic a díky Abdallahu Simovi za váženého partnera Slavie, na podzim Jihočechům klapala nová spolupráce s Baníkem. Hostovačky z Bazalů splnily očekávání, v zimě se bude jednat znovu. V uzamčené části článku najdete i rozhovor s ředitelem táborského celku Josefem Holubem.Větší „kamarádšoft“ s Opavou je vzhledem k rivalitě nereálný, i tak by se však ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE našly kluby, u kterých by kooperace s Baníkem vzhledem k lokalitě dávala na první dobrou smysl. Třinec, Prostějov, Vyškov, Líšeň…

Ale Tábor? Třicetitisícové město v „kraji rybníků“, odkud je to blíž do německého Norimberku či rakouského Salcburku než do Ostravy? To asi logi(sti)cky napadlo na začátku tohoto léta málokoho.

„Je pravda, že máme podepsané memorandum s Českými Budějovicemi, ale zároveň dost spolupracujeme se Slavií. A teď už i s Baníkem,“ vysvětluje předseda Táborska Josef Holub. „A musím říct, že jsme spokojeni. Kluci, kteří přišli, přinesli očekávanou kvalitu.“

Za průkopníka kooperace lze označit obránce Romana Holiše (23), jenž do Táborska zamířil ze Slezska v lednu 2021 na hostování s opcí, která se po půlroce změnila v přestup. Poctivý levonohý defenzivní univerzál se stal brzy oporou. A protože jeho otec Roman, předseda Akademie FCB, se na zápasy Jihočechů jezdí pravidelně dívat a patří do širšího sportovního úseku klubu, začal mít Baník o hráčích MAS solidní přehled.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud