Minčev zářil za béčko Sparty, hattrick uzavřel gólem z půlky. Brno uspělo

Autor: ČTK, krm
5
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Brna zvítězili ve 22. kole druhé ligy na hřišti posledního Žižkova 3:0 a navýšili vedení v čele tabulky na 12 bodů. Sparta B porazila zásluhou rychlého hattricku Martina Minčeva 4:1 Vyškov a poskočila na čtvrté místo.

Žižkov v pátek učinil už druhou trenérskou změnu v sezoně, když odvolal Martina Pulpita, pod nímž tým nevyhrál ani jedno z devíti kol. Viktoria dokončí ročník s triem koučů Daniel Veselý, Zdeněk Koukal, Ondřej Švejdík.

Ani noví trenéři však nezabránili dalšímu nezdaru Pražanů. Brno šlo do vedení po necelé půlhodině hry po vlastní brance Sakaly. Po změně stran se za Zbrojovku prosadili Nečas a kapitán Řezníček, s 14 trefami nejlepší střelec soutěže. Brno naplno bodovalo ve třetím kole po sobě. Naopak Žižkov nevyhrál od srpna už 18 kol v řadě a na první nesestupovou příčku ztrácí 12 bodů.

Vyškov vedl proti Spartě od 33. minuty díky Oulehlovi, jenže bulharský útočník Minčev třemi brankami v úvodních 10 minutách druhé půle otočil skóre. A všechny góly stály za to. Pozoruhodný byl hlavně ten třetí, kdy si Minčev všiml špatného postavení brankáře Spurného a přehodil ho z velké dálky.

V 79. minutě pak byl vyloučen hostující záložník Lacík, konečný výsledek vzápětí stanovil Večerka. Poprvé od začátku srpna nastoupil v soutěžním utkání po dlouhodobém zranění sparťanský útočník Juliš.

Stejně jako Sparta také Varnsdorf v domácím duelu s Ústí nad Labem vstřelil všechny branky v druhém poločase a zvítězil 3:0. V 71. a 85. minutě se dvakrát prosadil Dordič, v nastavení přidal další zásah střídající Ondráček.

Varnsdorf vyhrál po třech prohrách a je šestý, naopak Ústí nezvítězilo v pátém kole po sobě a je nadále na 14. příčce, která jako první znamená záchranu. Předposlední Chrudim ztrácí na Severočechy čtyři body, má ale zápas k dobru.

22. kolo druhé fotbalové ligy:

Sparta B - Vyškov 4:1 (0:1)
Branky: 46., 48. a 55. Minčev, 80. Večerka - 33. Oulehla. Rozhodčí: Raplík - Hurych, Hádek. ŽK: Lahodný. ČK: 79. Lacík (oba Vyškov). Diváci: 243.

Viktoria Žižkov - Zbrojovka Brno 0:3 (0:1)
Branky: 27. vlastní Sakala, 49. Nečas, 65. Řezníček. Rozhodčí: Petřík - Kříž, Vyhnanovský. ŽK: Muleme - Texl, Přichystal. Diváci: 626.

Varnsdorf - Ústí nad Labem 3:0 (0:0)
Branky: 71. a 85. Dordič, 90.+2 Ondráček. Rozhodčí: Zelinka - Bureš, Žurovec. ŽK: Kabancov, Čítek (oba Ústí). Diváci: 551.

1. Brno 30 22 3 5 61:29 69
2. Vlašim 30 16 5 9 61:39 53
3. Opava 30 14 9 7 47:33 51
4. Líšeň 30 14 8 8 45:33 50
5. Sparta B 30 13 7 10 50:37 46
6. Varnsdorf 30 13 6 11 47:35 45
7. Jihlava 30 11 9 10 29:34 42
8. Táborsko 30 10 10 10 33:34 40