29. dubna 2023 • 19:25

Příbram s novým koučem padla, výhra pro béčko Sparty. Slavii B hrozí sestup

5
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Líšně v 25.kole prohráli doma 0:1 se Spartou B a nevyužili šanci dostat se do čela neúplné tabulky. Příbram v prvním utkání pod vedením kouče Karla Krejčího podlehla na svém hřišti 0:3 Vlašimi.

Druhá Líšeň nezdolala Spartu B ani podruhé v ročníku. Po podzimní remíze 0:0 dnes rozhodl jedinou brankou v 24. minutě Schánělec. Pražané vyhráli čtvrtý z posledních pěti zápasů a dostali se na osmou příčku.

Prohrála i třetí Příbram, která nebodovala potřetí v řadě. Vlašim vyhrála zásluhou gólů Smejkala, Musila a Suchana, který se 14. trefou v ročníku osamostatnil v čele tabulky střelců soutěže.

Utkání dvou ligových B-týmů Slavie a Olomouce rozhodly "slepené" góly z 60. a 63. minuty. Nejprve Vaněček navázal na trefu z minulého kola proti Příbrami (4:1) a vzápětí se prosadil i jeho náhradník Fiala. Hanáci jsou desátí nadále o skóre před Táborskem. Slavia nevyhrála pošesté za sebou.

Dukla doma remizovala 1:1 s Chrudimí a po třech utkáních ztratila body. Hostující tým poslal do vedení v 21. minutě Juliš, po hodině hry vyrovnal Peterka. Pražský celek se posunul na čtvrté místo, Chrudim je devátá.

Táborsko díky vydařenému prvnímu poločasu vyhrálo 2:1 na hřišti Třince. Prostějov udolal 1:0 Jihlavu.

Výsledky 25. kola druhé fotbalové ligy:

Slavia Praha B - Sigma Olomouc B 0:2 (0:0)
Branky:
60. Vaněček, 63. Fiala. Rozhodčí: Adámková - Ratajová, Líkař. ČK: 90.+4 Planka (Slavia). ŽK: Hromada - Poulolo, Galus, Uriča. Diváci: 373.

Třinec - Táborsko 1:2 (0:2)
Branky:
47. Machuča - 10. Kopřiva, 24. Šašinka. Rozhodčí: Zaoral - Kotík, Žurovec. ŽK: Foltýn, Holík, Brak, Jursa - Novák, Kateřiňák, Koné, Šašinka, Pastornický. Diváci: 260.

Dukla Praha - Chrudim 1:1 (0:1)
Branky: 60. Peterka - 21. Juliš. Rozhodčí: Kvítek - Vyhnanovský, Špindlerová. ŽK: Matějka - Řezníček, Látal, Floder. Diváci: 1203.

Příbram - Vlašim 0:3 (0:2)
Branky:
16. Smejkal, 34. Suchan 83. Musil. Rozhodčí: Vokoun - Pfeifer, Cichra. ŽK: Čejka, Švestka - Halinský, Křišťan. Diváci: 869.

Líšeň - Sparta B 0:1 (0:1)
Branka:
24. Schánělec. Rozhodčí: Krejsa - Lakomý, Šimáček. ŽK: Sokol, Polášek, Černín, Čermák, Jeřábek, Otrísal - Jonáš, Kaštánek, Nalezinek. ČK: 73. Večerka (Sparta). Diváci: 828.

Prostějov - Jihlava 1:0 (0:0)
Branka: 52 Bartolomeu. Rozhodčí: Orel - Kříž, Bureš. ŽK: Vejmola, Bartolomeu, Koudelka (všichni Prostějov). Diváci: 560.

1. Karviná 30 17 5 8 58:37 56
2. MFK Vyškov 30 14 10 6 45:29 52
3. Příbram 30 14 9 7 48:32 51
4. Dukla 30 14 5 11 51:45 47
5. Líšeň 30 13 7 10 38:27 46
6. Varnsdorf 30 12 7 11 54:46 43
7. Táborsko 30 11 9 10 39:43 42
8. Chrudim 30 8 15 7 32:32 39