Karviná vypráskala Prostějov. Slezané se vrací do čela, Dukla ztratila

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Karviné doma deklasovali Prostějov 5:0 a vrátili se do čela druhé ligy. Slezané mají na prvním místě tabulky, které znamená přímý postup do nejvyšší soutěže, tříbodový náskok před Líšní. Pražská Dukla v dalším dnešním utkání 26. kola nevyužila šanci bodově dotáhnout Líšeň a po porážce 1:2 na hřišti oslabeného Táborska zůstala pátá.

Karvinou poslal do vedení už v první minutě Nigerijec Akinyemi a za půl hodiny zvýšil Málek. Domácí favorité dominovali také po změně stran. Ve 47. a 55. minutě se dvakrát prosadil Boháč, debakl hostů poté dokonal Bosňan Memič. Slezský tým vyhrál po dvou kolech. Prostějov venku nebodoval potřetí za sebou a je třináctý.

V Táboře otevřel skóre ve 42. minutě hostující Matějka 14. gólem v sezoně. V čele tabulky střelců ztrácí jeden zásah na vedoucího Suchana z Vlašimi. Domácí srovnali krátce po pauze díky Šašinkovi. Dukla následně nevyužila dvacetiminutovou přesilovku po vyloučení Kopřivy a v nastavení inkasovala po trefě střídajícího Kronuse. Táborsko si po třetím vítězství za sebou polepšilo na deváté místo. Dukla ztrácí šest bodů na vedoucí Karvinou.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 26. kolo:

Karviná - Prostějov 5:0 (2:0)
Táborsko - Dukla Praha 2:1 (0:1)

1. Karviná 30 17 5 8 58:37 56
2. MFK Vyškov 30 14 10 6 45:29 52
3. Příbram 30 14 9 7 48:32 51
4. Dukla 30 14 5 11 51:45 47
5. Líšeň 30 13 7 10 38:27 46