Zbrojovka se tlačí na čelo druhé ligy. Vyškov prohrál, Dukla remizovala

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Vyškova v osmém kole druhé ligy v Chrudimi ztratili poločasové vedení, prohráli 1:2 a poprvé v sezoně nebodovali. Moravský tým přesto dál vede tabulku společně s pražskou Duklou, která na Julisce remizovala 0:0 s Líšní a má i stejné skóre jako Vyškov. Táborsko doma uhrálo rovněž bezbrankový výsledek s Prostějovem a má také 17 bodů.

Vyškov v prvním poločase ustál šance domácích a ve 42. minutě mu zajistil vedení Kanakimana. Chrudimské mužstvo ale po změně stran skóre otočilo. V 50. minutě vyrovnal Huf šestým gólem v druholigovém ročníku a útočník hostující z Pardubic hned za čtyři minuty asistoval u vítězné trefy Langhamera. Východočeši doma vyhráli podruhé za sebou a jsou desátí.

Zbrojovka v Brně zdolala poslední Varnsdorf 1:0, zvítězila počtvrté za sebou a z páté pozice ztrácí bod na nejlepší tři týmy tabulky. O výhře účastníka minulého ročníku nejvyšší soutěže rozhodl v 67. minutě Potočný.

Poslední čtyři kola vyhrála i Vlašim, která doma porazila Jihlavu 1:0 a je čtvrtá. Středočeši, za které se prosadil Labík v nastavení první půle, jsou po ztrátě Vyškova jediným neporaženým mužstvem v druholigové sezoně.

Kroměříž v souboji nováčků na svém hřišti zdolala Žižkov 1:0 brankou Dočkala z 50. minuty.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 8. kolo:

Chrudim - Vyškov 2:1 (0:1)
Branky: 50. Huf, 54. Langhamer - 42. Kanakimana. Rozhodčí: Krejsa - Šimáček, Vyhnanovský. ŽK: Toml, Novotný, Kesner, Kronďák (trenér) - Ramathan, Lahodný, Vintr, Diallo, Němeček, Kameník (trenér), Josl (kondiční trenér). Diváci: 1052.

Dukla Praha - Líšeň 0:0
Rozhodčí: Radina - Slavíček, Ježek. ŽK: Peterka - Veselý, Otrísal, Valachovič (asistent trenéra). Diváci: 1009.

Zbrojovka Brno - Varnsdorf 1:0 (0:0)
Branka: 67. Potočný. Rozhodčí: Rouček - Arnošt, Cichra. ŽK: Šural, Jambor - Kubista. Diváci: 2555.

Vlašim - Jihlava 1:0 (1:0)
Branka: 45.+1 Labík. Rozhodčí: Volek - Dohnálek, Žurovec. ŽK: Labík - Tonbul, Svoboda, Araujo-Wilson. Diváci: 550.

Táborsko - Prostějov 0:0
Rozhodčí: Hocek - Černoevič, Novák. ŽK: Zeman (asistent trenéra) - Látal, Schaffartzik. Diváci: 927.

Kroměříž - Žižkov 1:0 (0:0)
Branka: 50. Dočkal. Rozhodčí: Černý - Mojžíš, Líkař. ŽK: Jirásek, Richter (oba Žižkov). Diváci: 1416.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.