Vyškov i Brno berou jen bod, „béčko“ Sparty na jaře podruhé vyhrálo

1
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Vyškova ani ve druhém utkání jarní části druhé ligy nezvítězili. Lídr tabulky v 18. kole doma proti Vlašimi ještě minutu před koncem nečekaně prohrával 0:2 a až v závěrečných minutách mu Amidou Diallo dvěma brankami zajistil aspoň remízu 2:2. Znovu zaváhal i největší předsezonní favorit čtvrtá Zbrojovka Brno, která remizovala s třetím Táborskem bez branek. Počtvrté za sebou zvítězila sparťanská rezerva, která uspěla v Chrudimi. Prostějov v hanáckém derby porazil olomoucké „béčko“ 2:0.

Vyškov, který vloni neuspěl v baráži o nejvyšší soutěž, potvrdil, že ho začátek jara nezastihl ve formě. Moravský celek měl v azylu v Drnovicích blízko k teprve druhé domácí porážce v sezoně. Důrazný francouzský útočník Diallo sice v závěru potrestal dvě zaváhání vlašimské obrany, i tak ale lídr tabulky počtvrté z posledních pěti kol nezvítězil. K Vyškovu se může v neděli přiblížit Dukla Praha, která z druhého místa neúplné tabulky aktuálně ztrácí čtyři body.

Ani v druhém jarním utkání nezvítězil také další adept na postup Brno. Zbrojovka se doma s Táborskem rozešla bez branek a ze čtvrtého místa ztrácí na dnešního soupeře bod. Jihočeši hráli na jaře i podruhé 0:0 a nezvítězili už pět kol. Na vedoucí Vyškov mají sedmibodové manko.

Dobrou formu má sparťanské „béčko“. Za vítězstvím 2:0 v Chrudimi nakročili Letenští v druhé minutě nastavení prvního poločasu, kdy skórovali po rohovém kopu. Domácí marně reklamovali útočný faul na brankáře. V 84. minutě dostal chrudimský Čolič červenou kartu za prudké strčení do soupeře v přerušené hře a přesilovku brzy využil po úniku Šiler. Sparťané ztrácejí z 11. místa na Východočechy už jen bod.

Z poslední příčky se odpoutal Prostějov. V domácím azylu na stadionu HFK Olomouc se v derby proti béčku Sigmy dostal do vedení díky vlastní brance Vepřeka z 27. minuty. Záhy po další chybě v obraně zvýšil po brejku Koudelka. V polovině druhého dějství dostal po druhém napomenutí červenou kartu hostující Fabiánek.

18. kolo druhé fotbalové ligy:

Vyškov - Vlašim 2:2 (0:1)
Branky: 90. a 90.+3 Diallo - 23. Beran, 68. Kareem. Rozhodčí: Vokoun - Cichra, Kotalík. ŽK: Krollis, Bayo, Sylla, Delferriere - Beran. Diváci: 787.

Chrudim - Sparta Praha B 0:2 (0:1)
Branky: 45.+2 Rus, 89. Šiler. Rozhodčí: Julínek - Hurych, Dohnálek. ŽK: Novotný - Uhrinčať, Hranoš, Šiler, Šilhart. ČK: 84. Čolič (Chrudim). Diváci: 1235.

Prostějov - Olomouc B 2:0 (2:0)
Branky: 27. vlastní Vepřek, 30. Koudelka. Rozhodčí: Hocek - Kotík, Bureš. ŽK: Matoušek, Habusta, Koudelka - Dele, Fabiánek, Vepřek, Elbel. ČK: 69. Fabiánek. Diváci: 620.

Zbrojovka Brno - Táborsko 0:0
Rozhodčí. Trska - Pfeifer, Vodrážka. ŽK: Bláha, Varačka, Kateřiňák (všichni Táborsko). Diváci: 2808.

1. Dukla 25 14 5 6 39:26 47
2. MFK Vyškov 25 13 7 5 42:29 46
3. Táborsko 25 11 9 5 36:22 42
4. Olomouc B 25 13 3 9 37:35 42
5. Chrudim 25 10 7 8 45:41 37
6. Vlašim 25 8 11 6 34:30 35
7. Líšeň 25 8 9 8 29:30 33
8. Opava 25 9 6 10 27:29 33