Ústí porazilo rezervu Sparty a je blízko postupu

Fotbalisté Ústí nad Labem udělali velký krok k postupu do nejvyšší soutěže, když v 27. kole zvítězili 2:1 na hřišti rezervy pražské Sparty. Severočeši mají na druhém místě tabulky devítibodový náskok před třetím Zlínem, který bude hrát ještě čtyři zápasy.
Oba góly Ústí dal Volek, jenž měl dosud v tomto ročníku na kontě jediný zásah.
Navzdory ofenzivní hře se čekalo na první gól až do 34. minuty. Krátce poté, co domácí Belaid nastřelil brankovou konstrukci, poslal hosty do vedení Volek hlavičkou, po níž se míč otřel o tyč.
Svěřencům Zdenka Svobody se povedlo ještě před pauzou vyrovnat. Belaid z trestného kopu našel Putze, který zády k brance překonal hlavou gólmana Nováka.Ve druhém poločase si favorizované Ústí vytvořilo tlak, ale Pražané dlouho odolávali. Neuspěl ani s hlavičkou Džuban, jehož střelu vykopl z brankové čáry Kovba.
V 71. minutě se již Volek prosadil a křížnou střelou na zadní tyč vrátil hostům vedení. Možnost zremizovat zápas měl Švec, ale sám před gólmanem Novákem podklouzl a vyslal nepřesnou a slabou střelu.
Sparta Praha B - Ústí nad Labem 1:2 (1:1)
Branky: 45.+1 Putz - 34. a 71. Volek. Rozhodčí: Rozhodčí: Franěk - Kordula, Kubáň. ŽK: Dvořák (Ústí). Diváci: 268.
Sestavy:
Sparta: Mokrohajský - Belaid, Švec, Krch, Droppa - Krejčí (59. Glaser), Kovba, Folprecht, Divíšek - Skalák, Putz (73. Nádeníček). Trenér: Svoboda.
Ústí: Novák - Martykán, Džuban, Valenta, Zachariáš - Benčík, Volek, Dvořák, Jindráček (90. Brožík) - Rudnyckyj (85. Franc), Hyčka. Trenér: Habanec