10. srpna 2011 • 18:59

Slavia rozstřílela Meteor 6:1, její fanoušci se rvali. Zasahovali těžkooděnci

3
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

FOTO ZE RVAČKY - Pražská Slavia své úvodní utkání letošního ročníku Ondrášovka Cupu zvládla, její fanoušci však ne. Některým slávistům se podařilo vniknout mezi vlajkonoše domácího Meteoru Praha a došlo ke rvačce. Příznivce obou klubů museli nakonec od sebe odtrhávat policejní těžkooděnci.

Slávisté tak zaznamenali první výhru v sezoně. Pražský tým Meteor, který hraje divizi, tedy čtvrtou nejvyšší soutěž, rozstříleli 6:1.

Zato příbramští fotbalisté sice měli úspěšný vstup do nejvyšší soutěže, ale ve středu se stali nečekaně prvním prvoligovým týmem, který byl vyřazen z Ondrášovka Cupu. Prohráli 1:3 na hřišti druholigového Sezimova Ústí.

Relativně nejvíc starostí mělo Slovácko, které v Heřmanicích na Ostravsku hrálo s místním týmem z 1.A třídy téměř hodinu 0:0, než Valenta a Čtvrtníček během tří minut zařídili postup.

Sigma Olomouc sice vedla na hřišti divizního klubu ve Spytihněvu už 3:0, ale nakonec se musela bát o výsledek. Naopak oba vršovické kluby, Slavia i Bohemians 1905, nastřílely divizním soupeřům šest a sedm branek.

Museli zasáhnout policejní těžkooděnci.
Příbram hrála po celý zápas v Sezimově Ústí druhé housle a jen marně dotahovala náskok domácích.

Dva góly favoritovi vstřelil slovenský záložník Ivan Cíferský - první už v šesté minutě, druhým pečetil výhru svého mužstva sedm minut před koncem krátce poté, co střídající Štochl snížil po trestném kopu na 1:2. Cíferský mohl zaznamenat dokonce hattrick, jenže ve 35. minutě nastřelil břevno.

České Budějovice naopak vstup do pohárové soutěže zvládly, přestože hrály na hřišti aspiranta na postup do ligy ve Vlašimi. Jenže trenér Jiří Kotrba nic nepodcenil, na trávník poslal takřka ideální jedenáctku, které se vydařil už vstup do utkání.

Po dvaadvaceti minutách Jihočeši vedli 2:0 díky Otepkově penaltě a střele Stráského. Střídající Němec klidný výkon hostů korunoval v nastaveném čase třetím gólem.

Liberec vyhrál ve Varnsdorfu v jednoznačném zápase 4:0 a pro diváky byl lahůdkou první gól hostí, při němž se po Štajnerově rohu trefil parádně nůžkami Šural.

Výsledky 2. kola fotbalového Ondrášovka Cupu:

Meteor Praha - Slavia Praha 1:6 (0:3)
Branky: 90.+1 Fíček z pen. - 20. a 36. Koreš, 38. vlastní Kadlec, 52. Pospěch, 65. Vondráček, 74. Milutinovič.
Rozhodčí: Paták - Zlámal, Pospíšil.
Diváci: 1450.
Sestava Slavie: Berkovec - Dostál, Kaufman, Hubáček, Hloušek - Petrák, Milutinovič, Koreš (74. Prošek), Hurka - Vlček (56. Voráček), Pospěch (56. Vondráček).

Sezimovo Ústí - Příbram 3:1 (1:0)
Branky: 6. a 83. Ciferský, 63. Kostečka z pen. - 74. Štochl.
Rozhodčí: Královec.
Sestava Příbrami: Rondzik - Ricka, Macháček, Andrejevič, Djuketič - Mareš, Tarczal (69. Pilík), Videgla (58. Mojdl), Koukal, Šlapák - Jurdík (69. Štochl).

Nová Paka - Bohemians 1905 0:7 (0:4)
Branka: 18., 29. a 50. z pen. Budínský, 44. a 61. Moravec, 38. Michálek, 81. Škoda.
Rozhodčí: J. Váňa.
Sestava Bohemians: Marek - Jindřišek, Lukáš, Cseh, Růžička - Michálek, Kraus, Budínský (63. Borek), Potočný - Moravec (69. Škoda), Nešpor (69. Bartek).

Graffin Vlašim - České Budějovice 0:3 (0:2)
Branky: 18. Otepka z pen., 22. Stráský, 90.+1 Němec.
Rozhodčí: Příhoda.
Sestava Budějovic: Křížek - Bakala, Novák, Lengyel, Pecka - Benát (54. Čirkin), Rýdel, Otepka, Klesa (78. Sandro) - Ondrášek (89. Němec), Stráský.

Slovan Varnsdorf - Slovan Liberec 0:4 (0:2)
Branky: 29. a 57. Rabušic, 23. Šural, 82. Nezmar z pen.
Rozhodčí: Bílek.
Diváci: 1120.
Sestava Liberce: Hauzr - Karišik, Nezmar, Polák, Fleišman - Štajner, Vácha, Janů, Liška (57. Breznaník) - Šural, Rabušic (70. Blažek).

Chrudim - Mladá Boleslav 0:3 (0:3)
Branky: 2. Wojnar, 17. Chramosta, 23. Zahustel.
Rozhodčí: Orel - Jiřík, Pilný.
Sestava Ml. Boleslavi: Šeda - Kalina, Janíček, Rolko, Šírl (77. Kysela) - Procházka, Ščuk, Wojnar - Kulič (60. Řezníček), Chramosta, Zahustel (46. Bulut).

Heřmanice - Slovácko 0:2 (0:0)
Branky: 55. Valenta, 88. Čtvrtníček.
Rozhodčí: Proske. Diváci: 700.
Sestava Slovácka: Heča - Franta (57. Kolínek), Reinberk, Mezlík, Borusík - Svízela (67. Stráník), Poliaček (88. Mikulica), Valenta, Kerbr - Čtvrtníček, Lukáš.

Hulín - Jihlava 0:3 (0:2)
Branky: 20. Dort, 40. Tecl, 47. Da Silva.

Polná - Zbrojovka Brno 0:4 (0:1)
Branky: 11. Lamine Fall, 51. Doležal, 74. Šamánek z pen., 78. Simerský.

Uničov - FC Baník Ostrava

Program 3. kola fotbalového Ondrášovka Cupu (úřední termín středa 31. srpna od 17:00):