25. června 2016 • 14:52

Fotbalový pohár by se měl od nové sezony hrát bez odvet. Prý kvůli Spartě

Autor: ,
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český fotbalový pohár by se měl od nové sezony hrát bez odvet, a to od předkola až do finále. Na dnešním losovacím aktivu klubů ČFL a divizí o tom informoval místopředseda FAČR Roman Berbr. Až dosud se hrálo osmifinále, čtvrtfinále a semifinále dvoukolově. Změnu ještě musí potvrdit výkonný výbor.Jako důvod změny Berbr uvedl skutečnost, že Sparta nastoupila letos v květnu k odvetnému utkání semifinále MOL Cupu proti Jablonci s juniory a dorostenci.

"Předkolo a první kolo bude stejné jako dřív, od druhého kola se ale už bude hrát jednokolově. Platí, že doma bude hrát vždy amatérský tým a bude se to losovat vše dohromady, id Hlučína až po Aš. Říkám to proto, abyste se pak nelekli, až k vám přijede Baník Ostrava," poznamenal Berbr.

Kromě toho upřesnil, že při nerozhodném výsledku přijde hned na řadu penaltový rozstřel - případné prodloužení by se konalo až při finálovém střetnutí.

Berbr rovněž oznámil, že po oddělení první a druhé ligy spadá do jeho gesce i celostátní dorostenecká liga. "Naposledy to byl chaos. Rozumím, že se budou zápssy překládat, když někomu budou chybět třeba čtyři reprezentanti, ale s absencí tří hráčů si musí kluby umět poradit. Tady odklady nebudeme tolerovat," řekl místoředseda FAČR.

Milan Piško ze Sparty v souboji s jabloneckým útočníkem Stanislavem Teclem
Milan Piško ze Sparty v souboji s jabloneckým útočníkem Stanislavem Teclem

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, pohár, berbr
 Klasická verze
Mobilní verze