A zase Falcao! Porto vyhrálo Evropskou ligu | iSport.cz
18. května 2011 • 22:38

A zase Falcao! Porto vyhrálo Evropskou ligu

Autor: kub
TOP VIDEA
Baník - Jablonec: Trenér Rada končil zápas v emocích a hrozil kameramanovi
iSport podcast: Jaké změny byly na Spartě vidět pod trenérem Kotalem?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Představte si, že jste ředitel velké banky – a právě jste pustili do trezoru vyhlášeného lupiče. Že byste to nikdy neudělali, protože to není moudré? Vidíte, a fotbalisté Bragy se přesto právě takhle v portugalském finále Evropské ligy zachovali. Z triumfu se tudíž radovali fotbalisté FC Porto.Šestnáct gólů ve třinácti startech. Ani tato úchvatná bilance v současném ročníku Evropské ligy fotbalisty Bragy dostatečně nevarovala. A tak je její nositel Falcao, útočník FC Porto, svým sedmnáctým zásahem připravil o senzační vítězství v druhé evropské klubové soutěži.

VIDEO: O jedinou branku utkání se postaral FalcaoCelé to začalo nenápadně. Fredy Guarín, pravý záložník Porta, postupoval kolem lajny směrem k soupeřově brance. Nikam nechvátal, vypadal, jako by nevěděl, co chce vlastně udělat. Najednou však míč zasekl a poslal do vápna nádherný centr.

Ideálně kopnutý balon přelétl nad hlavou Paulaa, bezmocného stopera Bragy, a přistál přesně na hlavě Falcaa. Kolumbijský kanonýr nabízenou příležitostí nepohrdl a trkl bílou kouli nekompromisně do sítě.


„Pro takového střelce to byla hračka,“ odtušil internacionál Radek  Bejbl ve studiu ČT.

Ani bývalý český reprezentant však dost dobře nechápal, jak mohl být Falcao ve vápně Bragy tam osamocen. Od Paulaa to byla hrubá chyba na úrovni okresního přeboru.

Bude si ji pamatovat do konce života.

Finále fotbalové Evropské ligy v Dublinu:

FC Porto - Sporting Braga 1:0 (1:0)

Branka: 44. Falcao. Rozhodčí: Velasco Carballo - Fernández, Guadamuro (všichni Šp.). ŽK: Sapunaru, Helton, Rolando - Hugo Viana, Sílvio, Garcia, Mossoró, Kaká. Diváci: 47.000.

Porto: Helton - Sapunaru, Rolando, Otamendi, A. Pereira - Guarín (73. Belluschi), Fernando, Moutinho - Hulk, Falcao, Varela (79. J. Rodríguez). Trenér: Villas-Boas.

Braga: Artur - Garcia, Paulao, A. Rodríguez (46. Kaká), Sílvio - Custódio, Hugo Viana (46. Mossoró), Vandinho - Alan, Lima (66. Meyong), César. Trenér: Domingos Paciencia.

Viana uniká bránícímu Guarinovi
Viana uniká bránícímu GuarinoviTémata:  sport, fotbal, porto, Braga, finále
 
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud