Sparťan Kadlec: Porazit Bilbao 3:1? Mě to nepřekvapilo

Gólman Sparty Tomáš Vaclík se snažil seč mohl, ale čisté konto v zápase Evropské ligy proti Bilbau neudržel. I tak ale Letenští vyhráli 3:1
Ostrý souboj Fernanda Amorebiety z Bilbaa a domácího Bekima Balaje hráče ze Španělska hodně bolel. Sparta zápas Evropské ligy vyhrála 3:1
Trenér Sparty Vítězslav Lavička měl po utkání Evropské ligy s Bilbaem ohromnou radost. Úspěšní střelci Letenských se už během utkání s koučem vždy podělili o radost z gólu.
Sparťanský záložník Josef Hušbauer právě střílí gól do sítě Bilbaa, dokázal proměnit penaltu naříženou po zákroku na Václava Kadlece. Sparta v Evropské lize vyhrála nad Bilbaem 3:1
Sparťanská radost neznala mezí. Letenští uťali sérii porážek a zvítězili v zápase Evropské ligy nad španělským Bilbaem 3:1
Fotbalisté Sparty uťali sérii čtyř porážek v řadě a v duelu Evropské ligy vyhráli nad Bilbaem 3:1
Sparťanský záložník Josef Hušbauer svědl ve středu pole s hráči Bilbaa řadu soubojů. Nakonec se dočkal i gólové odměny, když proměnil penaltu. Sparta vyhrála zápas Evropské ligy 3:1
25
Fotogalerie
Evropská liga
Začít diskusi (0)

ROZHOVOR | Výhru Sparty očekával málokdo. I sázkové kanceláře svými kurzy favorizovaly Athletic Bilbao. Letenští se však prognózám vzepřeli a "papírově silnější" celek smetli 3:1. "Někoho to možná překvapilo, ale ne mě," říkal po zápase útočník Václav Kadlec. 

"Že jsme silní, jsme ukázali už proti Feyenoordu. Pouze poslední výsledky nebyly ideální. Ale věděli jsme, že když přistoupíme k zápasu naplno a odevzdáme na hřišti maximum, tak by to mohlo vyjít. Takže překvapený nejsem," podotkl Kadlec.

Porazit španělský tým, to je báječný pocit, ne?
"Je to super, jsme strašně rádi. Ukázali jsme, že hrát se dá s každým. Ale nesmíme to přeceňovat. I když je Bilbao finalista minulého ročníku Evropské ligy, tuhle sezonu nemá extra výsledky."

Čím to, že se Sparta po mizerných výkonech dokázala takhle zvednout?
"To kdybychom věděli, tak budeme vyhrávat každý zápas. Sparta je silná, akorát na každý tým občas padne výsledková krize. Doufáme a věříme, že je to za námi."

Je přístup k zápasu hlavním důvodem úspěchu?
"Souhlas. Každý k utkání přistoupil skvěle, všichni jezdili. Od toho jsme se odrazili a vylezly z toho individuální výkony. Hodně hráčů zahrálo dobře."

Včetně Bekima Balaje, který důstojně zastoupil Lea Kweukeho.
"Musím před Bekimem smeknout. Měl to hodně těžké, protože hrál po delší době. Ale odevzdal dobrý výkon, vstřelil gól a pracoval celých devadesát minut."

Cítíte se na postup ze skupiny?
"To je daleko, čekají nás ještě čtyři zápasy. Na druhé straně, proč by se to nemohlo povést? Pokud přistoupíme ke každému utkání jako proti Bilbau, je to reálné."

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů