19. srpna 2015 • 21:16

Kouč Vojvodiny volal kolegovi z Maccabi: Známe slabiny Plzně

Autor:
Trenér fotbalistů Vojvodiny Novi Sad Zlatomir Zagorčič sbíral informace na duel 4. předkola Evropské ligy s Plzní kde se dalo
TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér fotbalistů Vojvodiny Novi Sad Zlatomir Zagorčič sbíral informace na duel 4. předkola Evropské ligy s Plzní i u svého kolegy Slaviši Jokanoviče, který s Maccabi Tel Aviv postoupil přes Viktorii v předkole Ligy mistrů. Nemyslí si, že by se hra Plzně měla od té doby výrazněji změnit a to ani přes nedělní změnu trenéra."Je nemožné, aby se udály velké změny za tři dny. K nějakým menším změnám asi dojde ve strategii, v sestavě mohou být tak dvě změny, ale celkově se hra Plzně výrazněji nezmění. Navíc my se jí budeme snažit vnutit naší hru," řekl Zagorčič na předzápasové tiskové konferenci.

"Bavil jsem se o Plzni s trenérem Jokanovičem, který ji nedávno vyřadil s Maccabi, a dal mi užitečné informace. Potvrdil mi, že je to kvalitní a disciplinovaný tým. Jsme si vědomi předností a nedostatků Plzně. Ty si ale nechávám pro šatnu," nechtěl konkretizovat.

Výprava Vojvodiny byla den před zápasem plná sebevědomí. Viktorii si prý přáli ještě před losem. Zřejmě cítí, že proti ní budou moci využít svou největší zbraň - rychlé protiútoky. "Jsme si vědomi svých kvalit a budeme se je snažit využít na hřišti," prohlásil Zagorčič. "Je na nás tlak, protože Čukarički i Crvena zvezda už vypadly, ale tlak už byl proti Sampdorii a zvládli jsme to. Věřím, že se to povede i teď," dodal.

Také kapitán Nino Pekarič věří, že to se spoluhráči zvládne podobně jako proti Sampdorii, kterou Vojvodina vyřadila po výsledcích 4:0 a 0:2. "Vzhledem k tomu, do jaké fáze jsme se dostali, už neexistují lehcí soupeři. Vůbec bych Sampdorii a Plzeň nesrovnával. Hrajeme o hodně, o velký zisk, takže i velké týmy mohou podlehnout tlaku. Plzeň vypadla s Maccabi, takže se může stát cokoli," řekl Pekarič. "Cítíme se být připraveni, o soupeři jsme si zjistili přednosti i nedostatky, kterých se pokusíme využít," dodal.

Připouští však, že by uvítal, kdyby v Plzni v neděli nedošlo k trenérské výměně. "Ze zkušenosti vím, že příchod nového trenéra zvyšuje u hráčů koncentraci a chuť do zápasu, takže pro nás by bylo lepší, kdyby se změna odehrála až po zápasech s námi," dodal třiatřicetiletý obránce.

Limberský o novém trenérovi: jsme na něj zvyklí

Nový trenér Plzně Krejčí: první dny jsou náročné, pracuji 14 hodin denně

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze