27. srpna 2015 • 14:00

Hlavně se z toho nepo...., říká Folprecht. Jeho start je nejistý

Autor:
Reklama
Liberec se chystá na odvetu s Hajdukem Split
TOP VIDEA
DEBATA MS: Argentinci příliš spoléhají na Messiho, Chorvaté hrají kolektivně, shodují se Horňák s Podaným DEBATA MS: Argentinci příliš spoléhají na Messiho, Chorvaté hrají kolektivně, shodují se Horňák s Podaným
Kincl po tréninku s Novotným: Řepka by měl co dělat, Pavel má v ruce granát Kincl po tréninku s Novotným: Řepka by měl co dělat, Pavel má v ruce granát
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z CHORVATSKA | Bude hrát, nebo ho zranění do zápasu ve Splitu nepustí? Otazník visel nad startem záložníka Zdeňka Folprechta v dnešní odvetě play off Evropské ligy (dnes 20.00) mezi Hajdukem Split a Libercem, který v Dalmácii hájí náskok 1:0.Na včerejším večerním předzápasovém tréninku to záložník zkoušel, ale stále to ještě nebylo ono. Jeho nasazení do večerního zápasu je však stále velmi nejisté.    

„Ze zápasu s Teplicemi jsem si odnesl nakopnutý kotník, je to přímo kost, nejsou to vazy, bylo to hodně nateklé. Každý den je to však o něco lepší, uvidíme až před zápasem,“ říká Zdeněk Folprecht, který však celý trénink neabsolvoval.

„Pokud mě tam zranění nepustí, bude to smůla, strašně se na ten zápas těším, před tolika fanoušky jsem nehrál, ale rozhodně to nebude na úkor týmu. Hlavní je postup, pak by nás čekalo dalších šest zápasů ve skupině,“ dodává Folprecht, který patřil v prvním utkání proti Splitu k nejlepším hráčům na hřišti.

„Aktuálně má dobrou formu. Pokud by nám chyběl, byl by to hlavně zásah do jeho souhry s Pavelkou, která je dobrá. Když nám vypadl v prvním poločase s Teplicemi, tak jsme se trochu hledali. Kdyby nám vypadl jakýkoliv hráč, je to nepříjemné, v jeho případě dvakrát tolik,“ říká kouč Liberce Jindřich Trpišovský, který by Folprechta pravděpodobně nahradil ve středu pole Shalou či Soungolem. 

„Ať už budu hrát či nikoli, rozhodně nechceme bránit naše vítězství, protože to by byla trochu naše smrt. Musíme hrát aktivně. Oni jsou dopředu silní, nesmíme je nechat dopředu hrát a musíme tlačit na jejich obránce a do útočení je moc nepouštět,“ poznamenává Folprecht, jehož tým večer čeká vyprodaný stadion Poljud pro 35 tisíc fanoušků.

„Oni jsou v dobrém slova smyslu blázni, to všichni víme. Těšíme se na to, lidi je určitě poženou,“ ví Folprecht. „Hlavně se z toho nepo.... Dokázali jsme si doma, že s nimi můžeme hrát vyrovnanou partii. Hráli jsme doma lépe než oni,“ uzavírá Folprecht.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze