18. září 2015 • 00:10

Pavelka: Braga je jiný level než Hajduk, ale prohráli jsme si to sami

Autor: ,
TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kapitán David Pavelka litoval, že si liberečtí fotbalisté prohráli dnešní úvodní zápas základní skupiny Evropské ligy s Bragou sami. Severočeši podle něj měli ve výkonu velké rezervy a kazili to, co normálně nekazí. Porážku 0:1 považuje za lekci do dalšího pokračování soutěže."Dneska tam bylo hodně rezerv v tom našem výkonu. Bylo to takové nervózní. I tak jsme si vypracovali víc gólovek než Braga, ale neproměnili jsme je. Takže Braga zaslouženě vyhrála," řekl po zápase novinářům. "Braga byla o trošku jiný level než Hajduk (v posledním předkole). Ve skupině to už bude o hodně těžší, i tak si myslím, že jsme na ně měli. Prohráli jsme si to sami," dodal liberecký střední záložník.

Měli jsme víc gólovek, ale neproměnili jsme je, litoval Pavelka

Slovan podle Pavelky nepředvedl vše, co umí. "Uchopili jsme to za špatný konec. Taktické nastavení bylo v pohodě, ale asi jsme měli přílišný respekt a nervozita byla znát. Kazili jsme věci, které normálně nekazíme, a nedovolili jsme si takové věci. Je to dobrá lekce do dalších zápasů. Ověřili jsme si, že ty situace můžeme zvládnout, když si budeme věřit," řekl Pavelka.

Jeho tým byl hlavně v první půli viditelně nervózní. "První poločas jsme byli trošku pasivnější, než jsme chtěli být. Chtěli jsme presovat, ale moc se nám to nedařilo a vypadávali jsme ze hry. Měli jsme i trošku jiné rozestavení vinou absencí. To jsou takové střípky, ale nerozhodlo to. Rozhodlo, že jsme nedali gól," mínil reprezentační středopolař.

Navzdory porážce je podle něj boj o postup stále otevřený. "Paniku bych z toho nedělal, ale mrzí nás to, že jsme to nezvládli. Marseille je jasný favorit skupiny a myslím, že Braga je druhý nejsilnější tým. Je to škoda, dnes jsme mohli nějaké body urvat. U nich to bude ještě otevřené, ale samozřejmě se musíme zaměřit i na další zápasy," dodal Pavelka.

Trpišovský: Braga? Nejsilnější soupeř v sezoně

Brankář Koubek: Braga předčila Hajduk. Rozhodly její zkušenosti

Pokorný: Bylo to těžké. Braga nám prvních 20 minut nepůjčila míč

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze