29. července 2016 • 10:24

UEFA naštvala fanoušky Slavie: Nebudete nám diktovat, jak fandit!

Autor:
TOP VIDEA
Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily
12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni 12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni
VŠECHNA VIDEA ZDE

Návrat do pohárů po sedmi letech fanouškům Slavie trochu zhořkl. Pražský klub totiž dostane za chování svých příznivců v zápasech 2. předkola Evropské ligy proti Levadii Tallinn od UEFA pokutu 450 tisíc. Mimo jiné za pokřik „UEFA, mafia“. A to se fanouškům hodně nelíbí, což dali najevo v dalším kole proti Rio Ave. Jenže pozor, hrozí další tresty.V duelech proti Tallinnu netrestala UEFA mastnou pokutou pouze pokřik „UEFA, mafia“, ale právě to naštvalo fanoušky Slavie nejvíce. Příznivci „sešívaných“ si na postup fotbalového orgánu stěžovali nejen v diskuzích a na sociálních sítích.

Během utkání 3. předkola Evropské ligy proti Rio Ave tak kromě nápaditého chorea vytáhli fanoušci z Tribuny Sever také transparent s nápisem: „Nebudete nám diktovat, jak (ne)máme fandit“.

Fanoušci Slavie si připravili nápaditou choreografii
Fanoušci Slavie si připravili nápaditou choreografii

Když nedlouho poté hlavní rozhodčí sporně neuznal branku domácímu útočníkovi Milanu Škodovi, kromě hlasitého pískotu se spustilo hromové „UEFA, mafia“. Příznivci se ovšem i za pomoci hlasatele v Edenu uklidnili a do konce zápasu již pouze podporovali svůj tým.

Jenže pozor. UEFA jasně deklarovala už po dvojzápase s Tallinnem, že za případné další prohřešky mohou následovat ještě tvrdší tresty. To znamená milionové pokuty a teoreticky dokonce uzavření Edenu na některý zápas.

BLOG Adama Nenadála: „UEFA mafia“ má blíže k faktu než k urážce. Pokuta je výsměch ČTĚTE ZDE>>>>

720p 480p 360p 240p
Škoda se trefil přes hlavu, rozhodčí mu ale odpískal útočný faul

Škoda: Zápas jde za mnou, v koncovce jsem selhal

Bílek: Je to hratelné. Rio Ave není Barcelona

720p 480p 360p 240p
To byla tutovka! Škodovu hlavičku zázračně vyrazil Cássio

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze