5. srpna 2016 • 16:01

Drama při návratu Slavie! Přistávalo se natřikrát. Byla to divočina, řekl Škoda

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Chorý? Ohrozil zdraví, měl dostat ČK, říká KR. Co zlínská konfrontace se sudím?
SESTŘIH: Teplice - Slavia 0:0. Trápení v útoku. Chytilův gól odvolán, Mandous lapil penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Divokou cestu domů zažili fotbalisté Slavie po čtvrteční odvetě 3. předkola Evropské ligy na půdě Ria Ave. Jejich letoun vracející se z Portugalska nad ránem nad Prahou zastihla bouřka a výprava musela absolvovat opakované přistání. Na ranvej ruzyňského letiště dosedli slávisté v silném větru až na třetí pokus."To přistávání, to byla divočina," řekl už s úsměvem novinářům útočník Milan Škoda . "Dřív jsem létání vůbec neměl rád, pak jsem si už na to nějak zvyknul, jak jsem často létal. Ale tohle bylo až moc," doplnil reprezentační útočník.

Opakované přistávání už absolvoval. "Když jsem byl poprvé v nároďáku a letěli jsme z Islandu, tak jsme to přesně zažili. Pilot klesal, najednou to nakopnul a zase jsme šli nahoru," řekl. "Tehdy byla ještě větší bouřka, ale nebyly takové turbulence. Jak jsme letěli mraky, byly furt. To bylo takové nepříjemné," dodal třicetiletý útočník.

Hrdina Slavie Josef Hušbauer
Hrdina Slavie Josef Hušbauer

Trenér Dušan Uhrin mladší už prošel několika zahraničními angažmá a s obtížnějším přistáním už má více zkušeností. "Bylo to problematické, ale to nevadí, už jsem přistával víckrát podobně," řekl. "Když jsem letěl do Tel Avivu, tak to bylo horší. Nebylo to při přistání. Lidé byli nepřipoutaní, my jsme se propadli asi o 500 metrů. Takže pár lidí si rozbilo hlavu," vzpomínal Uhrin.

Do postele se slávisté po náročné cestě dostali až ráno a únava na nich byla patrná i po obědě. Škoda dokonce zaspal los 4. předkola, který Pražanům přisoudil bruselský Anderlecht. "Měl jsem ještě půlnoc, když se losovalo. Dostal jsem se do postele až někdy v půl desáté, tak jsem si zdřímnul aspoň na tři hodinky. Pak už jsem jen dostal zprávu, koho máme," řekl s úsměvem.

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Slavii? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Kde sledovat los Evropské ligy v TV?

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud