24. srpna 2016 • 18:00

Trenéra Sönderjyske trápí ztráta opory. Nepřijeli jsme jako turisté, varuje Spartu

Autor: ,
Trenér dánského klubu Sönderjyske Jakob Michelsen
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ačkoli fotbalisté Sönderjyske přicestovali do Prahy na odvetu 4. předkola Evropské ligy se Spartou s pokorou, chtějí se poprat o historický postup. Zápas pro ně představuje vrchol dosavadních kariér i klubové historie a věří, že se jim povede předvést výkon, který Spartu minimálně potrápí."My jsme nepřijeli do Prahy jako turisté, chceme postoupit a doufáme, že se nám to podaří," řekl na předzápasové tiskové konferenci trenér Sönderjyske Jakob Michelsen. "Je to pro nás velká výzva, vůbec největší zápas, navíc proti tak velkému klubu, jako je Sparta. Uděláme vše pro to, abychom předvedli co nejlepší hru a poprali se o postup," dodal.

Podobně se na zápas na Letné dívají i sami hráči. "I pro mě je to největší zápas kariéry. Jsem napjatý, těším se. Vím že Sparta je favoritem, ale budeme hrát zítra co nejlépe. Nejsme tu na výletě, ale přijeli jsme si pro postup," prohlásil kapitán Pierre Kanstrup.

Trenér Michelsen očekává, že jeho tým bude v zápase pod tlakem domácích. "Sparta je opravdu silný tým. Doma bude hodně útočit, budeme pod tlakem. Ale věřím, že i my budeme mít své šance, kterých asi nebude moc, ale o to efektivnější musíme být," řekl Michelsen.

Za velkou ztrátu považuje absenci záložníka Adama Guiry kvůli třem žlutým kartám. Záložník z Burkiny Faso totiž dělal v prvním utkání (0:0) Spartě velké problémy napadáním a dostupováním hráčů. "Je to pro nás velký handicap, protože to byl proti Spartě náš nejlepší hráč," připustil Michelsen, který bude postrádat také zkušeného útočníka Tommyho Bechmanna, kvůli otřesu mozku záložníka Mikkela Hedegaarda a nejistý je i start Simona Kroona.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze