Hynek Preisler
15. září 2016 • 08:50

Neznáte sudího Zelinku? Tak se ptají v Baku. Na křivdu stále nezapomněli

Reklama
TOP VIDEA
 Profil Jana Kopice: nejlepší ligový nahravač a tahoun Plzně Profil Jana Kopice: nejlepší ligový nahravač a tahoun Plzně
Satoranský: Vyřazení? Zklamání kvůli našemu potenciálu. Ve finále Stanley Cupu fandím Capitals Satoranský: Vyřazení? Zklamání kvůli našemu potenciálu. Ve finále Stanley Cupu fandím Capitals
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z BAKU | Zažila to Plzeň, když s Karabachem hrála v létě. A teď i Liberec, který se s mistrem Ázerbájdžánu utká dnes (ONLINE na iSport.cz od 17:00) v prvním kole základní skupiny J Evropské ligy. Místní novináři se opět vyptávali na českého sudího Miroslava Zelinku.„Neznáte ho?“ ptali se včera v pressroomu. „A nemáte na něj kontakt?“ žádali. V případě plzeňské Viktorie se po českém arbitrovi dokonce pídili na oficiální tiskové konferenci a ptali se s tím, jestli si na to čeští zástupci pamatují…

Ani po téměř dvou letech totiž nezapomněli na křivdu, kterou cítili po posledním utkání základní skupiny Evropské ligy se slavným Interem Milán.

Co se v prosinci roku 2014 stalo? Domácí potřebovali vyhrát, aby postoupili. Jenže skóre bylo 0:0 a běžela již čtvrtá nastavená minuta. Ke střele se dostal Brazilec Richard a obránce Donkor ji ještě tečoval mimo dosah brankáře Carriza. Celý stadion propukl v jásot a slavil postup, když v tom sudí Zelinka signalizoval, že branka neplatí. Šok! Co se děje?

Český sudí ovlivnil zápas

Čeští sudí měli za to, že jiný hráč Karabachu stál v ofsajdu a ovlivnil hru. Z televizních záběrů však nic takového patrného není. „Co k tomu říct? Pak že v Ázerbájdžánu máme špatné rozhodčí,“ hlesl bezmocně šéf ázerbájdžánské ligy Ramin Musajev. „Podávat protest nemá cenu. V našich srdcích je ale Karabach vítězem,“ dodal.

„Byl to nejdůležitější zápas v klubové historii. Poprvé jsme mohli postoupit do jarní fáze, dali jsme regulérní gól, ale sudí ho neuznal. Asi si umíte představit, jak obrovské zklamání tím způsobil. To rozhodnutí zanechalo nesmazatelnou stopu v srdcích fanoušků,“ prohlásil tehdy trenér ázerbájdžánské reprezentace Robert Prosinečki.

Ano, jméno českého rozhodčího od té doby nemohou v zakavkazské republice zapomenout. A jen pro připomenutí, Ázerbájdžán je i českým soupeřem v kvalifikaci o mistrovství světa…

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze