15. září 2016 • 15:00

Ščasný: Konaté? Spartu opustil, když ho potřebovala nejvíc, tým ho nepřijme

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chtěl si vynutit odchod ze Sparty, za letenský tým odmítal nastoupit, daleko více slyšel na nabídku rumunské Steauy Bukurešť, která šestadvacetiletého ofenzivního fotbalistu lákala. Tiémoko Konaté se však vytouženého trejdu nedočkal. A nijak mu nepomohla ani pozdější lítost. "Neumím si představit, že by se vrátil do kabiny," reagoval na předzápasové tiskové konferenci před zápasem Evropské ligy se Southamptonem (ONLINE 21:05 na iSport.cz) kouč Zdeněk Ščasný.„Hezké odpoledne mým fanouškům. Chtěl bych vám vysvětlit, proč jsem mlčel a nechodil tři dny na tréninky. Byl jsem fyzicky i psychicky vyčerpaný,“ psal před časem na sociálních sítích Konaté. (VÍCE ZDE >>>)

Ani to mu však u kouče Letenských nijak nepomohlo. "S vedením jsem o Konatém jednal, není to otázka posledních dnů. Vyjádřil jsem to, co cítím. Vůbec to není o tom, že bych jeho jednání nedokázal překousnout, není v tom žádná ješitnost, nebo že bych mu nechtěl odpustit," vysvětloval Zdeněk Ščasný.

720p 480p 360p 240p
Tisková konference Sparty před duelem v Southamptonu

Devětapadesátiletý kouč však záložníka Pobřeží slonoviny na soupisce pro Evropskou ligu má, za českého vicemistra by tak teoreticky mohl nastoupit. Naděje na návrat Konatého do týmu je však podle Ščasného prakticky vyloučená.

"Postoj kabiny je takový, že si jeho návrat neumím představit. Ne že bych se hráčů ptal, ale cítím to tak. Konaté by jen těžko hledal cestu zpět k hráčům. Mužstvo opustil v době, kdy ho nejvíc potřebovalo, neumím si tedy představit, že by ho kabina vzala zpátky," pokračoval trenér.

Konaté si na malér zadělal těsně před ligovým zápasem s Bohemians, kdy neodrazil na trénink. Od té doby na sebe rudý dres navlékl jen jednou, a to jako člen juniorského týmu.

„Chtěl bych se omluvit fanouškům i spoluhráčům. Doufám, že si opět získám vaše srdce, děkuju, Timmy,“ psal Konaté. Jeho přání však zůstane minimálně u fotbalistů prozatím nevyslyšeno.

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Spartě? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

720p 480p 360p 240p
Zdeněk Ščasný a Lukáš Vácha na tiskové konferenci Sparty před zápasem v EL

720p 480p 360p 240p
Tisková konference Sparty před utkáním se Southamptonem

Lukáš Vácha a Zdeněk Ščasný na tiskové konferenci před zápasem se Southamtonem

Fotbalisté Sparty se chystají na zápas Evropské ligy proti SouthamptonuVše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze