Jakub Dvořák
24. listopadu 2016 • 04:57

Sparta chystá překvapivý tah. Žluté dresy, se kterými vyhrává venku

Reklama
TOP VIDEA
Když přijde den zápasu, tak mi nohy pořád hrají, přiznává Rosický Když přijde den zápasu, tak mi nohy pořád hrají, přiznává Rosický
TOP góly La Ligy: Garcíova vymetená šibenice a krásný přímák Bardhiho TOP góly La Ligy: Garcíova vymetená šibenice a krásný přímák Bardhiho
VŠECHNA VIDEA ZDE

Thun, Krasnodar, Lazio, Beer Ševa… Co mají tyto kluby společného? Sparta je všechny v důležitých bitvách Evropské ligy porazila. Navíc ve žlutých dresech, které Letenští používají jako venkovní variantu. Ve čtvrtek čeká Holoubkovy svěřence další těžký evropský zápas proti Southamptonu, ve kterém půjde o postup ze skupiny. A Sparta bude opět žlutá! „Není důležitá barva dresů. Dřív jsme byli ve žlutých úspěšní, věřím, že v tom budeme pokračovat,“ řekl k nevšednímu řešení kouč David HoloubekNa Letné jenom v rudé. Tímto heslem se Sparta dlouhá léta řídí. Ve čtvrtek však udělá výjimku. Kvůli tomu, že její anglický soupeř má pouze dvě sady dresů (červenobílou a černošedou).

Obě by se tak kryly s tradiční sparťanskou rudou. I proto museli Pražané například v září při prvním duelu v základní skupině Evropské ligy na Ostrovech nastoupit v bílé sadě.

„Je to výjimečná situace, která vznikla na základě barevných kombinací hostů,“ řekl ve středu na tiskové konferenci ředitel PR a komunikace Sparty Ondřej Kasík.

Proti Southamptonu bez Lafaty a ve venkovních dresech
720p 480p 360p 240p

Otrávení nejsou ze žluté sady ani samotní hráči. Naopak. Tento krok si pochvalují. „V minulé sezoně jsme v nich měli úspěchy. Takže to třeba dopadne i zítra,“ prohlásil obránce Costa s odkazem na venkovní duely v Krasnodaru (3:0) a na Laziu (3:0), po kterých Sparta slavila postup do další fáze Evropské ligy.

Navíc doma na Letné už jednou žlutou variantu oblékla. Bylo to v srpnu minulého roku v play off Evropské ligy, kdy porazila švýcarský Thun 3:1. „V tomhle nejsem tak pověrčivý. Pro nás je důležité především to logo na dresu,“ zdůraznil trenér David Holoubek.

V letošní sezoně nastoupila Sparta ve žluté sadě pouze jednou. Bylo to při vydřené výhře 1:0 na půdě izraelského celku Hapoel Beer Ševa. Ve čtvrtek přijde na řadu podruhé a výhra, případně i remíza by se Pražanům náramně hodila.

Přinesou dresy Holoubkovi a spol. znovu štěstí?

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Spartě? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

Holoubek: Je skvělé, že 2 zápasy před koncem bojujeme o postup
720p 480p 360p 240p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze