Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Manchesteru United v úvodním osmifinále Evropské ligy jen remizovali 1:1 na hřišti Rostova, když v soutěži inkasovali po 443 minutách. Ajax Amsterodam bez zraněného Václava Černého prohrál 1:2 na hřišti Kodaně, která otevřela skóre už po 28 sekundách. Naopak blízko k postupu do čtvrtfinále má druhý z českých reprezentantů v soutěži Jakub Brabec, jehož Genk vyhrál 5:2 na hřišti Gentu.

Trenér Manchesteru United José Mourinho před zápasem kritizoval hřiště v Rostovu a zvažoval, že bude šetřit hvězdy, aby se nezranily. Nakonec ale nasadil všechny opory včetně Paula Pogby a Zlatana Ibrahimovice. Špatný povrch však přispěl k tomu, že se Manchesteru příliš nedařily kombinace.

Přesto to byl anglický celek, kdo se ujal vedení. Ibrahimovic se ve vápně uvolnil a našel Henrika Mchitarjana, který gólem oslavil návrat do sestavy po zranění.

Jenže v 53. minutě předvedl přemožitel pražské Sparty v předchozím kole svou silnou zbraň. Dlouhý pas za obranu si zpracoval Alexandr Bucharov a zařídil remízu.

Hosté: 35. Mchitarjan

Domácí: Medveděv – Kalačev, M. Mevlja, Navas, Granat (18. Terentěv), Kudrjašov – Noboa, Jerochin, Gaţcan (C) – Bucharov (74. Azmoun), Poloz.

Hosté: Romero – Rojo, P. Jones, Smalling (C), Blind (90+2. A. Valencia) – A. Herrera (90+2. Carrick), P. Pogba – Mchitarjan (67. Martial), Fellaini, Young – Ibrahimović.

Domácí: Azmoun, Bajramjan, Gošev, Kirejev, Prepeliţă, Terentěv

Hosté: de Gea, Carrick, Lingard, Martial, Mata, Rashford, Valencia

Domácí: Gaţcan, Bucharov, Noboa, Kalačev

Hosté: Mchitarjan, A. Herrera

Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Marco Achmüller (všichni GER)

Stadion Olimp - 2, Rostov. Kapacita: 15,840.

Kodani vyšel proti Ajaxu skvěle vstup do utkání a za necelou půlminutu skóroval Rasmus Falk. Za hosty sice vyrovnal v akrobatické pozici Kasper Dolberg, ale hlavička Andrease Corneliuse zajistila Kodani lepší výchozí pozici do odvety.

FC Kodaň - Ajax Amsterodam 2:1 (1:1)
Branky: 1. Falk, 60. Cornelius - 32. Dolberg

Šlágr osmifinále mezi Lyonem a AS Řím nabídl atraktivní fotbal ve vysokém tempu a oba celky vystřelily dohromady dvacetkrát na branku. Radoval se francouzský tým, který doma skóre ve druhé půli otočil a vyhrál 4:2. Nejprve srovnal tvrdou střelou Corentin Tolisso, výhru vystřelil čtvrthodiny před koncem střídající Nabil Fékir, který si poradil v obležení protihráčů, a vše zakončila dělovka Alexandrea Lacazettea.

Hosté: 29. Stanciu

Domácí: Waterman – Ž. Milanov, Merkis, Astiz (41. Lago), Ioannou – Gianniotas, Morais (C), Ebecilio (73. Artymatas), Efrem (56. Vander) – Barral, De Camargo.

Hosté: R. Martínez – D. Appiah, Spajić, Nuytinck, Najar – Chipciu (89. Bruno), Stanciu (81. F. Acheampong), Dendoncker, Tielemans, Hanni – Teodorczyk (59. Kiese Thelin).

Domácí: Pardo, Lago, Artymatas, Alexandrou, Aloneftis, Vander, Yambéré

Hosté: Boeckx, Deschacht, Bruno, Capel, Acheampong, Kiese Thelin, Obradović

Domácí: Morais, Ž. Milanov

Hosté: D. Appiah, Kiese Thelin, Chipciu, Spajić

de Sousa – Santos, Mesquita

GSP, Nicosia

Genk v belgickém derby zadělal na postup ve 21. minutě, kdy se z přímého kopu trefil Ruslan Malinovskij. O chvíli později sice Brabec při obranném zákroku nastřelil břevno vlastní branky a domácí z dorážky vyrovnali, ale dalšími třemi zásahy ještě do poločasu Genk svého soka zcela zaskočil.

Gent po změně stran alespoň snížil a z penalty mohl dokonce zmenšit manko na jediný gól, ale brankář hosty podržel a pokutový kop chytil. Navíc Mbwana Samatta druhým gólem v utkání upravil na konečných 5:2 pro hosty.

Hosté: 21. Malinovskyj, 33. Colley, 41. Samatta, 45+1. Uronen, 72. Samatta

Domácí: L. Kalinić – S. Mitrović, Gigot, Gershon – Verstraete (46. R. Ibrahim), Esiti, Matton, Saief (76. Simon) – Perbet (76. Foket), K. Coulibaly, Kalu.

Hosté: Ryan – Uronen, Colley, Brabec, Castagne – Malinovskyj (81. Heynen), Berge, Pozuelo – Boëtius (46. Buffel), Samatta, Schrijvers (90. Trossard).

Hosté: 20. M. Salah, 33. Fazio

Domácí: A. Lopes – Rafael (46. Jallet), Mammana (71. Fékir), Diakhaby, Morel – Tolisso, Gonalons (C), Tousart – Ghezzal (75. Cornet), A. Lacazette, Valbuena.

Hosté: Alisson – Manolas, Fazio, Juan Jesus – Peres, De Rossi (C) (82. Paredes), Strootman, Emerson – Nainggolan (85. Perotti), Džeko (90+3. El Shaarawy), M. Salah.

Domácí: Gorgelin, Yanga-Mbiwa, Ferri, Jallet, Darder, Fékir, Cornet

Hosté: Szczęsny, Paredes, Perotti, Totti, Vermaelen, Rui, El Shaarawy

Domácí: Tousart

Hosté: Emerson, Manolas