8. prosince 2017 • 11:49

Tvrdík po vyřazení Slavie: Udělali jsme chyby, ale nechybí nám sebereflexe

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
FAKTA MS: Ronaldo znovu zářil. Ve skupině končí Egypt, S. Arábie a Maroko FAKTA MS: Ronaldo znovu zářil. Ve skupině končí Egypt, S. Arábie a Maroko
Vémola před soubojem s Kinclem: Odpočítávám vteřiny, v O2 aréně to bude easy Vémola před soubojem s Kinclem: Odpočítávám vteřiny, v O2 aréně to bude easy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Postup do Ligy mistrů nevyšel. A ani následný cíl postoupit do jarních bojů Evropské ligy nedopadl. Vedení fotbalové Slavie má po podzimní části sezony o čem přemýšlet. Po čtvrteční prohře s Astanou (0:1) se k situaci v klubu vyjádřil i šéf Jaroslav Tvrdík. „Udělali jsme chyby, ale neztratili jsme víru v úspěch naší cesty a nechybí nám sebereflexe,“ napsal na svém Twitteru.O Ligu mistrů přišli už v srpnu a ve čtvrtek ukončili i působení v Evropské lize. Když se k tomu připočte čtrnáctibodová ztráta v HET lize na první Plzeň, dá se s klidem konstatovat, že dosavadní sezona „sešívaných“ se nevyvíjí dle představ.

A vědom si toho je i nejvýše postavený muž v Edenu, Jaroslav Tvrdík. Poté, co Slavia nezvládla duel o postup do jarního play off Evropské ligy, napsal na Twitter příspěvek, ve kterém nastínil současné postavení klubu.

„Chtěli bychom rozdávat fotbalovou radost, je to smysl existence klubu. Chápeme, že je těžké hledat pozitiva na našem podzimu. Udělali jsme chyby, ale neztratili jsme víru v úspěch naší cesty a nechybí nám sebereflexe,“ uvedl Tvrdík. „Děkujeme fanouškům za úžasnou podporu,“ dodal závěrem.

Možná až překvapivě diplomatické vyjádření se netýkalo trenéra Jaroslava Šilhavého, který už před zápasem potvrdil, že tlaky na jeho pozici zevnitř klubu opravdu jsou.

„Takhle pracovat nejde, buď má  trenérský tým důvěru, nebo nemá. Takové spekulace pořád dokola nemají smysl, nikomu to nepomáhá. Musíme si nalít čistého vína. Zprávy, které teď v médiích probíhají… taková vyjádření o mé osobě mi nepřijdou férová. I pro tým to není nic příjemného, když to vychází vlastně z klubu,“ vyslal vzkaz vedení.

Po prohře s Astanou si za svým prohlášením i nadále stál. „To, co jsem řekl, platí. Jeden zápas podle mě nerozhodne, jestli byla naše práce hodnocená jako dobrá, nebo špatná. S Honzou Nezmarem (nový sportovní ředitel Slavie - pozn. red.) máme v pátek setkání, tam se dozvíme víc. Datum, kdy bude nějaká další velká schůzka, zatím neznám,“ uvedl.

Posmutnělý Jakub Jugas opouští hřiště po porážce s Astanou
Posmutnělý Jakub Jugas opouští hřiště po porážce s Astanou

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze