Plzeň se dozví soupeře, sní o Arsenalu. Jak se losuje osmifinále EL?
Už ve 13 hodin se Viktoria Plzeň dozví jméno osmifinálového soupeře v Evropské lize. Na přemožitele Partizanu Bělehrad může čekat kdokoli z 15 dalších týmů, mezi nimi najdeme například Arsenal, Dortmund, Lipsko, nebo Lazio Řím, které jasně přehrálo rumunské FCSB.
Z široké nabídky možných soupeřů je pro plzeňské fotbalisty nejspíše nejatraktivnější anglický Arsenal. Možnost utkání s londýnským celkem naťukl v pozápasových ohlasech Michael Krmenčík, který by i proti silnému soupeři věřil v postup.
"Arsenal by byl fajn, i když asi moc velkej oříšek. Ale nic není nemožné,“ řekl novinářům střelec vítězného gólu. „To by bylo úžasné," okomentoval možnost utkat se s Arsenalem trenér Plzně Pavel Vrba.
V osmifinále už na sebe můžou narazit jakékoli týmy, neplatí nasazení do výkonnostních košů, setkat se můžou i týmy ze stejné země. Jedinou výjimkou je ukrajinské Dynamo Kyjev, které z politických důvodů nemůže narazit na ruské týmy. Ty zůstávají v soutěži tři - moskevské celky Lokomotiv a CSKA a petrohradský Zenit.
| Možní soupeři Plzně v osmifinále Evropské ligy | 
| Lokomotiv Moskva | 
| Atlético Madrid | 
| Dynamo Kyjev | 
| CSKA Moskva | 
| Lazio Řím | 
| RB Lipsko | 
| Sporting Lisabon | 
| Olympique Lyon | 
| Zenit Petrohrad | 
| AC Milán | 
| Arsenal | 
| Borussia Dortmund | 
| Atletic Bilbao | 
| Olympique Marseille | 
| Salcburk | 



























