Jan Vacek
2. srpna 2018 • 05:00

Soudný den Sparty! Jak chce zachránit Evropu, co může znamenat vyřazení?

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kanada - Německo 5:2. Německý sen se rozplynul ve třetí třetině, Javorové listy slaví 28. titul
Brno - Zlín: Nejvěrnější masochisti! Transparent fans Zbrojovky vůči vedení klubu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před týdnem si v Srbsku zavařila. Vznikl z toho pokrm mimořádně nevábné chuti. Teď ho ovšem Sparta musí pozřít. Bez řečí. Jenom tak totiž vede cesta přes druhé předkolo Evropské ligy. Pražané minulý týden v úvodním duelu podlehli Subotici v Novém Sadu po katastrofálním výkonu 0:2, dnes (19.00, ONLINE na iSport.cz) proto musí šturmovat za smazáním manka. Pro mužstvo sportovního ředitele a dočasného kouče Zdeňka Ščasného nastal soudný den. Tohle je zápas, který z velké části nadefinuje celou sezonu Pražanů. Jak v něm Sparta nejspíš nastoupí? A co může znamenat její vyřazení?Na Letné se dnes večer bude hrát o víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Samozřejmě, alfou omegou všeho je postup do třetího předkola evropské soutěže. To je jasný cíl, na kterém nic nezměnil ani výbuch 0:2 v Srbsku.

Kvůli němu se ovšem zadání bude plnit mnohem složitěji. A pokud se to nepovede, může to mít pro Spartu zásadní následky i na mnoha dalších frontách. „Od chvíle, kdy jsem do téhle funkce vstoupil, jsem si zakázal další úvahy,“ prohlásil Zdeněk Ščasný.

Nelze ovšem opomenout konsekvence, které dnešní výsledek přinese. Sparta je v módu hledání nového trenéra, do tohoto procesu výrazně promluví skutečnost, zda klub bude stále živit naději na účast v základní skupině Evropské ligy. Pokud by odvetnou bitvou se Suboticí zhasla, mohou se teoreticky některé zahraniční varianty stát těžko realizovatelnými.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Skupina H
Články odjinud