2. srpna 2018 • 21:30

Nepokoje na Letné! Fanoušci Sparty přerušili zápas, zahnat je musel Šural

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Baník - Olomouc: Houska zkoušel nápaditě přehodit Laštůvku Baník - Olomouc: Houska zkoušel nápaditě přehodit Laštůvku
Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velké emoce vzbudil u fanoušků Sparty inkasovaný gól z penalty, kterým Subotica vzdálila letenskému celku šance na postup. Příznivci Pražanů v 76. minutě odvety vtrhli na hřiště a na několik minut přerušili zápas. Zůstali však u rohového praporku, po dvou minutách se po domluvě sparťanského kapitána Josefa Šurala vrátili na tribunu a utkání pokračovalo. Sparta ale už s výsledkem zahýbat nedokázala a vítězství 2:1 jí k postupu do dalšího předkola Evropské ligy nestačilo.Nepokoje fanoušků vyvolala penalta, po které hosté snížili na 1:2. Autor gólu Bojan Cecarič navíc běžel slavit přímo před tvrdé jádro fanoušků Sparty, kteří ho zasypali kelímky s pivem. Následně seběhli z horních pater tribuny ke hřišti a v jeho rohu prolomili bariéru.

Frustrovaní fanoušci Sparty vtrhli na hřiště. K návratu je přemluvil Šural
720p 360p

Malý počet pořadatelů před nimi musel couvat a dával hráčům najevo, ať opustí hrací plochu. Sudí po chvíli dal pokyn, aby se hráči uchýlili ke střídačkám, ale Šuralovi se mezitím podařilo fanoušky přesvědčit k návratu do hlediště.

"Poprosil jsem je, aby nám nebrali čas, aby nezdržovali hru a pokud musí vlétnout na hřiště, ať na něj vlétnou po zápase. Naštěstí to pochopili a odešli," uvedl po zápase Šural.

I tak lze čekat, že Sparta dostane od disciplinární komise UEFA přísný trest. Hrozí i uzavření části či celého stadionu.

Sparta: Organizaci jsme nepodcenili

„Hned po zápase jsme si prohledli videozáznamy z kamerového systému, které máme k dispozici. Začali jsme je vyhodnocovat a na jejich základě budeme vyvozovat další kroky. Co přesně se stane, zatím nedokážu říct. Rozhodně se jedná o velký problém. Počkáme na zprávu delegáta utkání, což je stěžejní dokument pro případné disciplinární řízení. Nicméně není pochyb, že s námi bude zahájeno. Je pravda, že za poslední dva roky s námi bylo zahájeno několikrát, což nám situaci neusnadní. Budeme vyhodnocovat situaci, kdy fanoušci vnikli na hřiště během utkání i dění po zápase. Je to však na posouzení odborníků. To, že bychom organizaci zápasu jako klub podcenili, vylučuji.“

Ondřej Kasík, ředitel komunikace Sparty

Ščasný: Převažují pozitiva, hráči podali nejlepší výkon za dlouhé období
720p 360p

Zklamaný Šural po vypadnutí Sparty: Doplatili jsme na nezvládnutý první zápas
720p 360p

CELÝ SESTŘIH: Sparta porazila Subotici 2:1, postup však slaví srbský celek
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze