Čecha v Rennes stále uctívají. Nejlepší gólman historie klubu, říká novinář | iSport.cz
Michal Koštuřík
19. září 2018 • 17:37

Čecha v Rennes stále uctívají. Nejlepší gólman historie klubu, říká novinář

TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Kovář zpátky doma: Mám radost, že je Plzeň v další fázi Ligy mistrů Kovář zpátky doma: Mám radost, že je Plzeň v další fázi Ligy mistrů
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z FRANCIE | U stadionu Roazhon Park poblíž centra města Rennes teče řeka Vilaine. Strmé tribuny nabízejí fanouškům skvělý výhled na hrací plochu. Dva roky tady sledovali umění brankáře Petra Čecha, dnes je jejich oblíbencem Tomáš Koubek. „Troufám si říct, že Čech byl nejlepším brankářem, kterého jsme tady kdy měli,“ prohlásil Christophe Penven, novinář z TV Rennes.Také zítra večer obsadí brány dva Češi. Kromě Koubka bude v akci Vlastimil Hrubý, jenž přijel s Jabloncem k prvnímu duelu skupiny K Evropské ligy. „I kvůli Tomášovi jsem si přál, abychom dostali Rennes,“ přiznal Hrubý. „Dostal se tam, chytá stabilně. Osobně se moc neznáme, jen ze hřiště. Mohli jsme proti sobě hrát v lize tak čtyřikrát pětkrát. Nevím, jakou mám s ním bilanci. Ale asi špatnou, protože působil ve Spartě. Proti ní se nám moc nedaří,“ dodal s úsměvem.

Šestadvacetiletý rodák z Hradce Králové přišel do Francie před rokem ze Sparty a hned se chopil role jedničky. Stal se hvězdou Ligue 1, soutěže aktuálních mistrů světa. „Integroval se rychle,“ pronesl uznale trenér Sabri Lamouchi, bývalý skvělý záložník. Pevné místo mu zajistil i v této sezoně. „Hraje, má důvěru a je spolehlivý. Čekáme od něj hodně a má velký potenciál,“ doplnil kouč Stade Rennes, pátého mužstva minulého ročníku.

Na Koubka se těší i jablonecký kouč Petr Rada, jenž ho loni na jaře vedl ve Spartě. „Těším se na každého českého hráče, co hraje v cizině. Tomáš je dobrý gólman i kluk,“ řekl Rada po příletu do Bretaně.

Číslem jedna však pro příznivce Rennes zatím zůstává Petr Čech, jenž při dvouletém působení (2002-2004) zanechal v klubu nesmazatelnou stopu. Odchytal 70 utkání a udržel 22 čistých kont. „Hlavně první rok explodoval,“ vybavil si novinář Penven. „Udělal si tady velké jméno. Myslím, že žádný zahraniční hráč se u nás tak rychle neadaptoval. Čech byl opravdová klasa a udělal posléze skvělou kariéru. Všichni v Rennes ho zbožňovali. Pracuju tu dvacet let a nikdy jsem neviděl, že by měl některý hráč větší ovace. Při jednom z posledních utkání před přestupem do Chelsea mu hráči, i ti soupeřovi, udělali na hřišti slavobránu. Bylo to velice dojemné,“ líčil Penven.

Jak se budou jednou loučit s Koubkem?

Petr Čech se během působení v Rennes potkal i s tehdejším trenérem Štrasburku Ivanem Haškem
Petr Čech se během působení v Rennes potkal i s tehdejším trenérem Štrasburku Ivanem Haškem

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud