25. října 2018 • 23:00

SOUHRN EL: Kanonáda Sevilly! Chelsea vystřílel výhru Loftus-Cheek

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Třetími zápasy základních skupin pokračovala ve čtvrtek Evropská liga. Arsenal dokázal vybojovat cenné vítězství na hřišti Sportingu Lisabon, kde mu výhru vystřelil jedinou brankou zápasu Danny Welbeck. Slovenská Trnava sice vedla nad Dinamem Záhřeb 1:0, ale nakonec chorvatskému celku podlehla 1:2. Ve slávistické skupině C dokázal Zenit Petrohrad otočit zápas s Bordeaux a zvítězil 2:1. K překvapivému výsledku došlo v Miláně, kde domácí AC podlehlo Betisu (1:2). Sevilla s Tomášem Vaclíkem v brance deklasovala turecký Akhisar 6:0.

Bordeaux poslal do vedení ve 26. minutě Jimmy Briand, krátce před pauzou srovnal rovněž hlavou Arťom Dzjuba. Ruský reprezentant mohl v 53. minutě skórovat podruhé, ale penaltu mu zneškodnil brankář Benoit Costil. Hráči Zenitu se přece jenom dočkali, v 85. minutě jim zajistil vítězství Daler Kuzjajev gólem po brejku. Jen na lavičce hostů zůstal bývalý český reprezentant Jaroslav Plašil.

Rennes s gólmanem Tomášem Koubkem na střídačce v první minutě zachránilo břevno. Za dvacet minut už se však hosté dostali do vedení po výstavní ráně Tomasze Kedziory. Na konci první půle vyrovnal z přímého kopu Clément Grenier. V 84. minutě byl sice vyloučen Volodymyr Šepeljev, ale hosté i v deseti dokázali vstřelit vítěznou branku - v 89. minutě rozhodl Vitalij Bujalskij.

Dynamo získalo pět bodů stejně jako Astana, která v Jablonci nad Nisou remizovala 1:1. Rennes je na třech bodech, Severočechům patří poslední místo ve skupině se dvěma body.

Trnava s českým trenérem Radoslavem Látalem a záložníkem Jakubem Radou doma podlehla Dinamu Záhřeb 1:2. Utkání, které se kvůli trestu za rasismus hrálo bez diváků, gólově otevřel po půl hodině hry Ali Ghorbani. Hosté ale po změně stran otočili skóre díky Mariu Gavranovičovi a Mislavu Oršičovi. Dinamo ve skupině D vyhrálo i potřetí a míří za postupem, Trnava je se třemi body třetí.

Reprezentační brankář Tomáš Vaclík pomohl k Seville k drtivé domácí výhře 6:0 nad Akhisarem. Už v prvních devíti minutách se trefili Roque Mesa a Pablo Sarabia z penalty. Do přestávky si dal vlastní gól Milan Lukač. Španělský favorit vstřelil po změně stran další tři branky, o které se postarali Luis Muriel, Quincy Promes a Gabriel Mercado. Sevilla napravila minulou prohru v Krasnodaru.

Arsenal bez gólmana Petra Čecha v Lisabonu porazil Sporting 1:0 gólem Dannyho Welbecka ze 78. minuty. "Kanonýři" poprvé v historii vyhráli pohárový zápas v Portugalsku a vedou skupinu E s plným počtem bodů.

Další londýnský tým Chelsea doma porazil Borisov 3:1 a ve skupině L je dál stoprocentní. Hattrickem se na Stamford Bridge blýskl záložník Ruben Loftus-Cheek.

AC Milán doma podlehl Betisu 1:2 a poprvé ve skupině G zaváhal. Sevillský celek vede tabulku se sedmi body. Na San Siru nejprve skórovali hostující Toni Sanabria a Giovani Lo Celso, branka Patricka Cutroneho už jenom korigovala výsledek.

Skupina A

AEK Larnaka - Ludogorec Razgrad 1:1 (1:1)
Branky: 25. z pen. Larena - 7. Lukoki.

FC Curych - Leverkusen 3:2 (1:0)
Branky: 45. Marchesano, 59. Domgjoni, 78. Odey - 50. a 54. Bellarabi.

Branky: 31. Cunha, 35. Bruma.

Salcburk - Rosenborg Trondheim 3:0 (1:0)
Branky: 34. a 59. z pen. Dabbur, 53. Wolf.

Zenit Petrohrad - Bordeaux 2:1 (1:1)
Branky: 41. Dzjuba, 85. Kuzjajev - 26. Briand.

Trnava - Dinamo Záhřeb 1:2 (1:0)
Branky: 32. Ghorbani -  65. Gavranovič, 77. Oršič.

Anderlecht - Fenerbahce Istanbul 2:2 (1:0)
Branky: 35. a 50. Bakkali - 53. Frey, 57. Kaldirim.

AC Milán - Betis Sevilla 1:2 (0:1)
Branky: 83. Cutrone - 30. Sanabria, 55. Lo Celso. ČK: 90.+4 Castillejo (AC Milán).

Dudelange - Olympiakos Pireus 0:2 (0:0)
Branky: 66. Torosidis, 81. vlastní Jordanov.

Villarreal - Rapid Vídeň 5:0 (2:0)
Branky: 26. Fornals, 30. Ekambi, 45. vlastní Barač, 63. Raba, 85. Moreno. ČK: 79. Costa (Villarreal).

Skupina H

Olympique Marseille - Lazio Řím 1:3 (0:1)
Branky: 86. Payet - 10. Wallace, 59. Caicedo, 90. Marušič.

Eintracht Frankfurt - Apollon Limassol 2:0 (2:0)

Besiktas Istanbul - Genk 2:4 (0:1)
Branky: 74. a 86. Vágner Love23. a 70. Samata, 81. Ndongala, 83. Piotrowski.

Standard Lutych - Krasnodar 2:1 (0:1)
Branky: 47. Emond, 90.+3 Laifis  - 39. Ari.

FC Sevilla - Akhisar 6:0 (3:0)
Branky: 7. Mesa, 9. z pen. Sarabia, 35. vlastní Lukač, 50. Muriel, 60. Promes, 67. Mercado.