Odvážná Slavia zaskočila Chelsea. Trpišovský zase překvapil sestavou! | iSport.cz
Matěj Karmazín
12. dubna 2019 • 05:00

Odvážná Slavia zaskočila Chelsea. Trpišovský zase překvapil sestavou!

TOP VIDEA
Čeští fotbalisté v exotice: Němec, Karoch, Caha zkusil Írán
NEJ transparenty z českých fotbalových stadionů: Ostré vzkazy i masivní chorea
VŠECHNA VIDEA ZDE

Základní jedenáctka na zápas Evropské ligy bez překvapení? To už by snad ani nebyl on. Kouč Slavie Jindřich Trpišovský do duelu s Chelsea nečekaně nasadil Petra Ševčíka, soupeře zaskočil i rozestavením. A co je nejdůležitější – záměr mu opět vyšel slušně. Pražané slavnému soupeři ve čtvrtfinále Evropské ligy vzdorovali statečně a o cennou remízu je až v samém závěru připravila trefa Alonsa. „Hledali jsme nejvhodnější rozestavení na to, jak jim rozbít hru,“ podotkl Trpišovský po porážce 0:1.Před utkáním se v "sešívaném" táboře nejvíc řešilo, kdo nahradí vykartovaného Tomáše Součka. Na zkušeného Josefa Hušbauera, kterému vyšel sobotní ligový zápas na Dukle, se od první minuty nakonec nedostalo. Šanci dostal Petr Ševčík, zimní posila Slavie z Liberce. Ten se přitom v úvodní jedenáctce naposledy objevil v půlce února, když byl v Plzni po matném výkonu střídán o poločase.

Pak se navíc zranil a po uzdravení zatím stihl jen dvě necelé půlhodiny v utkáních s Karvinou a na Dukle. Trpišovský jej přesto odvážně poslal rovnou na hvězdy Premier League. A Ševčík svou roli zvládl dobře, stejně jako celé mužstvo.

Do oficiálního zápisu Slavia nahlásila sestavu v obvyklém rozestavení 4-5-1, realita na hřišti ovšem byla jiná. Po bok Petera Olayinky se do útoku vysouval Lukáš Masopust a oba rychlostně dobře vybavení hráči vysoko napadali stopery Chelsea.

Zápas s Chelsea nám dodal sebevědomí. V postup stále věříme, zní z kabiny Slavie

Lehce pod nimi se pohyboval Miroslav Stoch, který měl za úkol vyřadit ze hry Jorginha. Ve středu pole pak neúnavně rotovala trojice Traoré – Král – Ševčík. Slavia tak hrála v podstatě bez klasických krajních záložníků, hodně prostoru pro podporu ofenzivy měli beci Vladimír Coufal s Janem Bořilem.

Taktický plán fungoval výtečně, Pražané se londýnského celku nezalekli. Snažili se aktivně presovat, vysněnému gigantovi vzdorovali statečně. „Začali jsme si věřit, v první půli jsme se nebáli hrát. Podali jsme stoprocentní výkon,“ řekl Ševčík.

A po zápase mohl se spoluhráči jen litovat, že žádná z nadějných situací neskončila gólem. Euforii v Edenu naopak pár minut před koncem jedinou trefou utkání zmrazil Alonso. Slávisté přesto slyšeli chválu, hráči Chelsea prý v letošním ročníku Evropské ligy na lepšího soupeře ještě nenarazili.

Hráči Chelsea říkali, že jsme byli nejlepší soupeř v EL, těšilo Trpišovského

Jak trenér Trpišovský dospěl k nepříliš vyzkoušenému systému? „Podobně jsme hráli i v Seville při remíze 2:2. Šlo vlastně o dvě rozestavení dohromady. Ta se měnila podle presingu a podle toho, jestli jsme měli míč, nebo ne,“ přiblížil šéf slávistické střídačky.

Jeho záměr byl jasný. „Chelsea má dominantní způsob hry ve středu hřiště, proto jsme ho chtěli přehustit. Hledali jsme nejvhodnější rozestavení, jak jim rozbít hru,“ vysvětlil Trpišovský. V prvním poločase to fungovalo skvěle, postupně ale hráčům docházely síly. „Pak bychom potřebovali prostřídat jako v ragby a poslat tam v šedesáté minutě dalších osm pracantů,“ usmál se kouč lídra české ligy.

Jaké překvapení si za týden nachystá na Stamford Bridge?

Vše o Slavii čtěte ZDE>>>

 
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud