Chelsea - Arsenal. Napětí na tréninku Blues před finále: vzteklý Sarri házel kšiltovkou | iSport.cz
29. května 2019 • 13:40

Napětí na tréninku Chelsea: do Luize zajel Higuaín, Sarri házel kšiltovkou

Autor: mck
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pikantní finále nabídne ve středu večer (21:00 SEČ) Evropská liga. O trofej si v ázerbájdžánském Baku zahrají londýnské kluby Arsenal a Chelsea. Napětí by se dalo – přinejmenším podle včerejšího předzápasového tréninku – krájet hlavně v táboru Blues. Při modelovém utkání dojel forvard Gonzalo Higuaín netradičně tvrdě spoluhráče Davida Luize. Jen o pár chvil později odhodil svoji kšiltovku kouč Sarri, posléze ji i nakopl. Tato zlost prý však nesouvisela s předchozím incidentem.Žádná idylka. Chelsea těsně před závěrečným vystoupením sezony nepůsobila, že by se řídila heslem „jeden za všechny, všichni za jednoho“. Na večerním tréninku na Olympijském stadionu v Baku spíše z celku ruského majitele Romana Abramoviče sálalo velké negativno.

To lze soudit dle konfliktu, do kterého se zapojily dvě hvězdy party ze západního Londýna. Brazilce Luize při odehrání míče ostře atakoval Gonzalo Higuaín. Na týmovém tréninku ne příliš vídaná věc. Oba hráči pak mezi sebou ještě horlivě diskutovali. Hned krátce nato se směr šatna vydal trenér Maurizio Sarri. Při předčasném odchodu dvakrát mrsknul svoji modrou kšiltovkou na zem, pak pokrývku hlavy ještě nakopl.

Podívejte se na souboj Higuaína s Luizem:

Nespokojená reakce na chování svěřenců? Podle vyjádření Chelsea nikoliv. „Mauriziova frustrace ke konci tréninku nebyla spojena s chováním žádného z hráčů. Šlo o to, že se nestihly nacvičit standardky, protože posledních patnáct minut byl trénink otevřený pro média,“ uvedl tiskový mluvčí Blues.

Bouřlivý odchod Sarriho do šaten:

Sarrimu na spokojenosti nepřidává ani ten fakt, že šance na zapojení motoru týmu jménem N´Golo Kanté jsou pro vyvrcholení klubové soutěže padesátiprocentní. Francouze trápí drobné zranění kolene. Pochroumaná achillovka dozajista do rozhodujícího souboje nepustí Loftuse-Cheeka ani mladíka Hudsona-Odoie.

Stratégovi narozenému v Neapoli se rovněž nelíbí destinace, kde se finále Evropské ligy odehraje. „Baku je pro naše fanoušky velký problém, lepší by bylo, kdyby se finále hrálo jinde.“ Navíc příděl lístků pro oba týmy byl minimální - konkrétně 6 000 kusů pro oba anglické zástupce. 

Sám Sarri ví, že očekávané derby v exotické lokaci možná rozhodne o jeho setrvání v Chelsea. Třetí pozice v Premier league za téměř bezchybným Manchesterem City a Liverpoolem znamenající místenku v základní skupině Ligy mistrů přijde části fanoušků málo.

„Středa je moje budoucnost,“ říká šedesátiletý stratég. „V tuto chvíli musím myslet pouze na finále. Mám tu kontrakt na dva roky, takže teď nemám podepsanou smlouvu s nikým jiným. S vedením klubu si promluvím po finále, zajímá mě, jestli jsou se mnou spokojení, či nikoliv,“ uzavřel manažer.

Zdali loučícího se Petra Čecha na straně Arsenalu u konkurence doprovodí odchodem právě Sarri, napoví středeční fotbalový svátek v Baku.

Sarri při odchodu dokonce zahodil svoji kšiltovku a posléze ji i nakopl
Sarri při odchodu dokonce zahodil svoji kšiltovku a posléze ji i nakopl

 

Vstoupit do diskuse
0
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud