Leverkusen dal Nice 6 gólů, AC Milán vyhrál ve Skotsku. Uspěl i Hoffenheim

Autor: ČTK, krm
0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Fotbalisté Leverkusenu bez zraněného reprezentačního útočníka Patrika Schicka výborně vstoupili do nového ročníku Evropské ligy a v prvním zápase „slávistické“ skupiny C doma deklasovali Nice 6:2. AC Milán zahájil skupinu H, kde hraje i pražská Sparta, vítězstvím 3:1 na stadionu Celticu Glasgow. Souboj Hoffenheimu a Crvené zvezdy Bělehrad, soupeřů Liberce ve skupině L, skončil výhrou německého týmu 2:0. Domácímu Hoffenheimu chyběl nemocný obránce Pavel Kadeřábek.

Bayeru vyšel začátek a v úvodních 16 minutách se prosadili Nadiem Amiri a Lucas Alario. Nice se vrátilo do hry po půlhodině hry, kdy snížil Amine Gouiri. Domácí ale větší drama nepřipustili a po změně stran přidali další čtyři góly.

Na 3:1 zvýšil Moussa Diaby, v závěru se prosadil dvakrát Karim Bellarabi a jednou další náhradník Florian Wirtz. V poslední minutě zmírnil porážku hostů střídající Alexis Claude-Maurice. Za týden se Leverkusen představí v pražském Edenu.

Milán i s hvězdným útočníkem Zlatanem Ibrahimovicem v Celtic Parku nakročil k výhře už v prvním poločase, kdy skórovali Rade Krunič a Brahim Díaz. Čtvrt hodiny před koncem snížil Mohamed Elyounoussi, ale triumf „Rossoneri“ pojistil náhradník Jens Hauge třetí brankou v nastavení. Lídr italské ligy, který neprohrál ani osmý soutěžní duel sezony, příští čtvrtek přivítá Spartu.

Trenér Hoffenheimu Sebastian Hoeness z různých důvodů postrádal hned šest obránců včetně Kadeřábka, jenž podle německých médií zůstává v karanténě po pozitivním testu na koronavirus. Kvůli covidu-19 za Crvenou zvezdu nenastoupil bývalý sparťanský záložník Guélor Kanga.

Domácí Moanes Dabbur v závěru první půle ještě trefil tyč, ale po hodině hry otevřel skóre Christoph Baumgartner a v nastavení přidal druhý gól Hoffenheimu Dabbur. Bělehradský tým za týden hostí Liberec.

Radost Pettera Haugeho z AC Milán

Obránce Jan Lecjaks pomohl asistencí k remíze Omonie Nikósie 1:1 na hřišti PAOK Soluň. V základní sestavě hostů nastoupil i druhý český zadák Michael Lüftner. Ludogorec Razgrad, vedený českým trenérem Pavlem Vrbou, doma nad Antverpami neudržel vedení a prohrál 1:2.

Tottenham v Londýně porazil Linec 3:0. V první půli se trefili Lucas Moura a Andrés Andrade, který si do vlastní branky srazil přihrávku Garetha Balea. Velšský útočník poprvé po návratu ke Spurs nastoupil v základní sestavě. Třetí domácí gól dal v závěru střídající Son Hung-min.

Arsenal ve Vídni otočil zápas s Rapidem a zvítězil 2:1. Obrat londýnskému týmu svými góly zařídili David Luiz a střídající kapitán Pierre-Emerick Aubameyang. Další anglické mužstvo Leicester doma porazilo Luhansk 3:0 po brankách Jamese Maddisona, Harveyho Barnese a Kelechiho Iheanacha.

Neapol na svém stadionu překvapivě podlehla Alkmaaru 0:1. Další italský tým AS Řím v Bernu po obratu zdolal Young Boys 2:1.

Útočník Darwin Núňez pomohl Benfice Lisabon hattrickem k triumfu 4:2 na půdě Lechu Poznaň, za kterou kvůli zranění nenastoupil český záložník Jan Sýkora. Lídr španělské ligy San Sebastian vyhrál v Rijece 1:0 díky gólu střídajícího Jona Bautisty ze třetí minuty nastavení. Další zástupce La Ligy Villarreal v domácí přestřelce zdolal Sivasspor 5:3.

1. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:
CSKA Sofia - Kluž 0:2 (0:0)
Branky: 53. Rondón, 74. Deac z pen.

Young Boys Bern - AS Řím 1:2 (1:0)
Branky: 14. Nsame z pen. - 69. Bruno Peres, 74. Kumbulla.

Rapid Vídeň - Arsenal 1:2 (0:0)
Branky: 51. Fountas - 70. David Luiz, 74. Aubameyang.

Dundalk - Molde 1:2 (1:0)
Branky: 35. Murray - 62. Hussain, 72. Omoijuanfo z pen.

Leverkusen - Nice 6:2 (2:1)
Branky: 79. a 83. Bellarabi, 11. Amiri, 16. Alario, 61. Diaby, 87. Wirtz - 31. Gouiri, 90. Claude-Maurice.

Hapoel Beer Ševa - Slavia Praha 3:1 (1:0)
Branky: 86. a 88. Acolatse, 45. Agudelo - 75. Provod. Rozhodčí: Visser - Nijssen, Vanyzere (všichni Belg.). ŽK: Bareiro, Josué, Miguel Vítor, Varenne - Stanciu. Bez diváků.

Lech Poznaň - Benfica Lisabon 2:4 (1:2)
Branky: 15. a 48. Ishak - 42., 60. a 90.+3 Nuňez, 9. Pizzi z pen.

Standard Lutych - Glasgow Rangers 0:2 (0:1)
Branky: 19. Tavernier z pen., 90.+3 Roofe.

PSV Eindhoven - Granada 1:2 (1:0)
Branky: 45.+1 Götze - 57. Molina, 66. Machis.

Braga - AEK Atény 3:0 (1:0)
Branky: 44. Galeno, 78. Paulinho, 88. Horta.

Leicester - Luhansk 3:0 (2:0)
Branky: 29. Maddison, 45. Barnes, 67. Iheanacho.

Celtic Glasgow - AC Milán 1:3 (0:2)
Branky: 76. Elyounoussi - 14. Krunič, 42. Brahim Díaz, 90.+2 Hauge.

Sparta Praha - Lille 1:4 (0:1)
Branky: 47. Dočkal - 45.+1, 60. a 75. Yazici, 66. Ikoné. Rozhodčí: Strukan - Parica, Jakšič (všichni Chorv.). ŽK: Heča, Sáček, Dočkal - Botman, Bradarič, Sanches, Bamba. ČK: 23. Ladislav Krejčí II (Sparta). Bez diváků.

Villarreal - Sivasspor 5:3 (2:1)
Branky: 74. a 78. Alcácer, 13. Kubo, 20. Bacca, 57. Foyth - 33. Kayode, 43. Yatabaré, 64. Gradel.

Ludogorec Razgrad - Antverpy 1:2 (1:0)
Branky: 46. Higinio Marín - 63. Gerkens, 70. Refaelov.

Tottenham - LASK Linec 3:0 (2:0)
Branky: 18. Lucas Moura, 27. vlastní Andrade, 84. Son Hung-min.

Skupina L:
Hoffenheim - Crvena zvezda Bělehrad 2:0 (0:0)
Branky: 64. Baumgartner, 90.+3 Dabbur. ČK: 66. Stankovič (trenér Bělehradu).

Slovan Liberec - KAA Gent 1:0 (1:0)
Branka: 29. Júsuf. Rozhodčí: Schuettengruber - Brandner, Steinacher (všichni Rak.). ŽK: Beran - Marreh, Jaremčuk, Hanche-Olsen. Bez diváků.