Evropská liga: Lille dotáhlo manko s Celtikem. Vyhrál Arsenal i Neapol

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Lille v druhém utkání „sparťanské“ skupiny H Evropské ligy doma se Celticem Glasgow dotáhli dvoubrankové poločasové manko a remizovali 2:2. Hoffenheim bez českého obránce Pavla Kadeřábka ve skupině L, kde hraje i Liberec, zvítězil na hřišti Gentu 4:1 a vede tabulku s šesti body. Souboj soupeřů Slavie ve skupině C Nice a Beer Ševy skončil domácí výhrou francouzského týmu 1:0.

Celticu se ve Francii povedla první půle a mezi 28. a 33. minutou se dvakrát prosadil Mohamed Elyounoussi. Domácí Jonathan David krátce před pauzou neproměnil penaltu, ale Lille patřil druhý poločas. Nejprve v 67. minutě snížil Zeki Celik a osm minut poté srovnal Jonathan Ikoné.

Lille po úvodním vítězství 4:1 na Spartě udrželo v sezoně Evropské ligy neporazitelnost a v tabulce drží druhé místo za vedoucím AC Milán. Celtic získal ve skupině první bod a za týden v Glasgow vyzve letenský tým.

Gent, který minule prohrál v Liberci 0:1, mohl ve 13. minutě poslat do vedení Roman Jaremčuk. Jeho penaltu ale zlikvidoval brankář Oliver Baumann. Ve 36. minutě dostal možnost pokutového kopu také Hoffenheim a Išak Belfodil na rozdíl od Jaremčuka nezaváhal.

Německý tým po změně stran přidal další góly, když se trefili Florian Grillitsch a Mijat Gačinovič. Domácí v nastavení snížili zásluhou Tima Kleindiensta, ale poslední slovo měl těsně před koncem Christoph Baumgartner. Hoffenheim navázal na triumf 2:0 nad Crvenou Zvezdou a před domácím zápasem se Slovanem je stoprocentní.

Nice před týdnem vstoupilo do soutěže debaklem 2:6 v Leverkusenu, ale zápas s Beer Ševou zvládlo mnohem lépe. Ve 23. minutě otevřel skóre Amine Gouiri. Po změně stran brankář Hapoelu Ohad Levita ve velké šanci vychytal Kaspera Dolberga. Domácí těsně před koncem podržel gólman Walter Benítez.

Francouzské mužstvo se příští čtvrtek představí v Edenu. Beer Ševa nenavázala na domácí triumf 3:1 nad Slavií. Všechny čtyři týmy ve vyrovnané skupině C mají tři body.

Tottenham v Belgii nečekaně podlehl Antverpám 0:1 a nepotvrdil úvodní výhru 3:0 nad Lincem. Svěřenci trenéra Josého Mourinha venku utrpěli první soutěžní porážku od začátku července. Utkání rozhodl ve 29. minutě Lior Refaelov, lídr belgické ligy Antverpy bez ztráty vede tabulku skupiny J.

Arsenal v Londýně zdolal Dundalk 3:0 a připsal si druhé vítězství ve skupině B. První dvě branky „Kanonýrů“ dali v závěru úvodní půle mladíci Eddie Nketiah a Joe Willock, těsně po změně stran zvýšil Nicolas Pépé.

Další anglický tým Leicester vyhrál na půdě AEK Atény 2:1 a i podruhé ve skupině G naplno bodoval. Góly „Lišek“ vstřelili Jamie Vardy z penalty a Hamza Choudhury.

Omonia Nikósie s českými obránci Janem Lecjaksem a Michaelem Lüftnerem doma neudržela nad PSV Eindhoven vedení a prohrála 1:2. Kyperský celek je ve skupině E poslední s jedním bodem.

Neapol zvítězila v San Sebastianu 1:0 brankou Mattea Politana a poprvé v aktuálním ročníku Evropské ligy bodovala. Další italský zástupce AS Řím na svém hřišti nečekaně jen remizoval 0:0 s CSKA Sofia.

Arsenal - Dundalk 3:0 (2:0)
Branky: 42. Nketiah, 44. Willock, 46. Pépé.

Branka: 23. Gouiri.

Slavia Praha - Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)
Branka: 80. Olayinka. ČK: 22. Bellarabi (Leverkusen).

Branka: 68. Morelos.

Benfica Lisabon - Standard Lutych 3:0 (0:0)
Branky: 49. z pen. a 76. Pizzi, 66 Waldschmidt z pen.

Skupina D

1. Rangers 6 4 2 0 13:7 14
2. Benfica 6 3 3 0 18:9 12
3. Lutych 6 1 1 4 7:14 4
4. Lech Poznań 6 1 0 5 6:14 3

Granada - PAOK Soluň 0:0

Omonia Nikósie - PSV Eindhoven 1:2 (1:1)

San Sebastian - Neapol 0:1 (0:0)
Branka: 56. Politano. ČK: 90.+3 Osimhen (Neapol).

Alkmaar - Rijeka 4:1 (2:0)
Branky: 20. a 60. Gudmundsson, 6. Koopmeiners z pen., 51. Karlsson - 72. Kulenovič.

Skupina F

1. Neapol 6 3 2 1 7:4 11
2. Real Sociedad 6 2 3 1 5:4 9
3. AZ Alkmaar 6 2 2 2 7:5 8
4. Rijeka 6 1 1 4 6:12 4

Luhansk - Braga 1:2 (0:2)
Branky: 90.+6 Ivanisenia - 4. Paulinho, 11. Gaitán.

AEK Atény - Leicester 1:2 (0:2)
Branky: 49. Tankovic - 18. Vardy z pen., 39. Choudhury.

Skupina G

1. Leicester 6 4 1 1 14:5 13
2. Braga 6 4 1 1 14:10 13
3. Zorja Luhansk 6 2 0 4 6:11 6
4. AEK Atény 6 1 0 5 7:15 3

Lille - Celtic Glasgow 2:2 (0:2)
Branky: 67. Celik, 75. Ikoné - 28. a 33. Elyounoussi.

Karabach - Villarreal 1:3 (0:0)
Branky: 78. Owusu - 85. a 90.+6 z pen. Alcácer, 80. Pino.

Sivasspor - Maccabi Tel Aviv 1:2 (0:0)
Branky: 55. Kayode - 69. Biton z pen., 74. D. Peretz. ČK: 67. Camara (Sivasspor).

Skupina I

1. Villarreal 5 4 1 0 14:5 13
2. M. Tel-Aviv 6 3 2 1 6:7 11
3. Sivasspor 6 2 0 4 9:11 6
4. Karabach 5 0 1 4 4:10 1

LASK Linec - Ludogorec Razgrad 4:3 (3:1)
Branky: 2. a 56. Balič, 12. Gruber, 35. Raguz - 15., 67. a 74. z pen. Manu. ČK: 73. Grgic (Linec).

CSKA Moskva - Dinamo Záhřeb 0:0

Feyenoord Rotterdam - Wolfsberg 1:4 (0:2)
Branky: 54. Berghuis - 4. z pen., 13. z pen. a 60. Liendl, 66. Joveljič z pen.

Skupina K

1. Záhřeb 6 4 2 0 9:1 14
2. Wolfsberger 6 3 1 2 7:6 10
3. Feyenoord 6 1 2 3 4:8 5
4. CSKA Moskva 6 0 3 3 3:8 3

Gent - Hoffenheim 1:4 (0:1)
Branky: 90.+3 Kleindienst - 36. Belfodil z pen., 52. Grillitsch, 73. Gačinovič, 90.+4 Baumgartner.

Crvena zvezda Bělehrad - Slovan Liberec 5:1 (2:1)
Branky: 7. a 22. El Fardou Ben, 50. Gajič, 67. Katai, 69. Falcinelli - 41. Matoušek.