23. března 2021 • 21:00

Finská trička na podporu Kamary: Stojíme za Glenem! Je pohodový kluk

Autor: krm
Vstoupit do diskuse
35
TOP VIDEA
SESTŘIH: Plzeň – Zlín 3:0. Viktoriáni roli favorita zvládli, dva góly Šulce i parádní trefa Mosquery
ZIMÁK SPECIÁL: Mrázek ať je na MS jedničkou. Budeme chtít Ludviga?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kdo čekal, že po několika dnech už zájem o divoký závěr souboje Slavie na půdě skotských Rangers opadne, pletl se. K incidentu mezi Ondřejem Kúdelou a Glenem Kamarou se na srazu vrátila i finská reprezentace. Čtveřice hráčů přišla před novináře v tričkách s jasným vzkazem: „Stojíme za Glenem!“Co se stalo, asi není třeba připomínat. Stoper Pražanů si těsně před koncem vyhroceného duelu v Glasgow, ve kterém lídr české ligy vybojoval parádní postup do čtvrtfinále Evropské ligy, zakryl ústa rukou a něco pošeptal Kamarovi do ucha.

Podle skotské strany rasistickou urážku, podle Slavie nadávku. Kde je pravda? To vědí jen oba přímí aktéři. Každopádně ale vznikly dva tábory.

Na stranu Kamary se celkem logicky přidali jeho parťáci z finské reprezentace. Účastník letního EURA v těchto dnech vstupuje do kvalifikace o mistrovství světa 2022, hraje s Bosnou a na Ukrajině.

Finští reprezentanti podpořili Glena Kamaru
Finští reprezentanti podpořili Glena Kamaru

Hned čtyři hráči na úvodním setkání s novináři jasně demonstrovali svůj postoj, když si oblékli speciální trička s nápisem Stojíme za Glenem. „Hráči nároďáku vyjádřili silnou podporu Glenu Kamarovi, který byl ve čtvrtek vystavený rasistické urážce,“ píše se u příspěvku na twitterovém účtu finské reprezentace.

A svého spoluhráče bránili i vyjádřeními.

„Glen je pohodový kluk, a pokud se do někoho takhle pustil, pak to nebylo o nějakém fu**ing guy, ale o něčem úplně jiném,“ podotkl brankář Lukas Hrádecký. „Věřím jeho slovům, doufám, že se s tím něco udělá,“ přidal se útočník Teemu Pukki.

Jisté je, že kauza se nějakou dobu ještě bude řešit.

INSIDER: Kúdela se jim měl raději smát. Kádr Sparty je záhada, říká Siegl
Video se připravuje ...

Konflikt Kamara vs. Kúdela: co zaznělo z obou stran a vyjádření kouče Gerrarda
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
35

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud